'Zašto nam to rade?'

Tottenham slavio, Chelsea izgubio uz čak dva crvena kartona

Nogometaši Tottenhama došli su do pete ovosezonske prvenstvene pobjede u osmoj utakmici nadigravši na gostovanju Blackburn Roverse 2-1 u pretposljednjem dvoboju devetog kola...

U 9. kolu Premiershipa nogometaši Chelseaja poraženi su na gostovanju kod QPR 1-0, a svakakao treba napomenuti da su veći dio susreta odigrali s dva igrača manje.

Drugi poraz u ovoj sezoni Premiershipa momčad sa Stamford Bridgea upisala je gdje se malo tko nadao, na gostovanju kod novog člana elitnog razreda engleskog nogometa Queens Park Rangersa. Bila je ovo vrlo neuobičajena utakmica u kojoj su domaćini poveli pogotkom Islanđanina Heidara Helgusona iz jedanaesterca u 10. minuti. Najstrožu kaznu skrivio je brazilski branič David Luiz koji je u svom kaznenom prostoru pomalo nespretno srušio upravo Helgusona. Islanđanin je solidno izveo jedanaesterac, a vratar gostiju Čeh rukom je malo dotaknuo loptu, ali je nije uspio zaustaviti.

Muke po Chelsea krenule su u 33. minuti kada je Portugalac Bosingwa srušio Shawn Wright-Phillipsa u situaciji kada je ovaj kretao neometan prema vratima Čeha. Za taj start Bosingwa je zaradio izravan crveni karton. Da stvar bude još gora po sastav menadžera Andre Villas-Boasa pobrinuo se Drogba koji je potpuno nepotrebno startao s dvije noge, đonovima, na ponajboljeg igrača domaćina Taarabta, te u 41. minuti dobio također izravno isključenje.

U nastavku susreta Chelsea je manjak igrača nadoknađivao agresivnom, čvrstom i grubom igrom pa ih je sudac Chris Foy počastio s ukupno još 7 žutih kartona. Pomalo začuđuje podatak da su na kraju susreta igrači Chelsea loptu u svom posjedu imali više vremena, 59 posto, a uputili su i udarac više na vrata protivnika (9-8). Posebno je interesantno da QPR nije izveo niti jedan udarac iz kuta, a gosti sedam, ali ono najvažnije je da su domaćini uzeli prva domaća tri boda u ovoj sezoni.

Chelsea je pak propustio priliku preskočiti Manchester United na ljestvici, a za vodećim Manchester Cityjem sada zaostaju 6 bodova.

''Suđenje u današnjoj utakmici nije bilo dobro i ovo nije prvi puta da nam se to događa. Vrlo sam razočaran sucem, bio je previše uzbuđen, a mogu se samo nadati da ovo neće postati obrazac suđenja mojoj momčadi jer smo oštećeni u već tri utakmice'', naglasio je Villas-Boas, a zatim pohvalio svoju momčad za igru s dva igrača manje.

Mediji u Engleskoj se slažu da je isključenje Bosingwe nakon duela s Wright-Phillipsom možda i bilo prestrogo, ali je zato Drogba opravdano zaradio crveni karton za vrlo grub nasrtaj na Adela Taarabta.

Rafael van der Vaart je pogocima u 15. i 53. minuti dvaput dovodio Tottenham u vodstvo. Zabio je svoj četvrti i peti premierligaški pogodak ove sezone. Za domaću je momčad 23-godišnji argentinski veznjak Mauro Formica uspio izjednačiti samo jednom, u 28. minuti.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odradio je vrlo dobro svih 90 minuta u pobjedničkoj momčadi. Ugrožavao je gol domaćeg vratara Paula Robinsona, nekad baš Tottenhamova čuvara mreže, trima dobrim udarcima izvan 16-erca: u 35., 53. i 67. minuti, kada je lijepo pucao lijevom nogom iskosa s lijeve strane. Sva je tri puta njegove nedovoljno precizne i jake udarce Robinson skidao.

Momčad Harryja Redknappa svih je pet ovosezonskih pobjeda skupila u šest posljednjih kola upisavši pritom još i remi kod Newcastlea prošlog vikenda.

Blackburn je izgubio šesti put. Imaju igrači Stevea Keana samo jednu pobjedu ove sezone i na pretposljednjem su mjestu ljestvice.

Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka nisu bili u kadru igrača koji su konkurirali za utakmicu.