Loš start Spursa

Tottenham izgubio bez Modrića, trener nasrnuo na suca: Sjajan gol Baa

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 1. kola engleske Premierlige Newcastle je na svojoj Sports Direct Areni pobijedio Tottenham s 2-1…

I dok Luka Modrić čeka transfer u Real Madrid i trenira izdvojeno, njegovi još uvijek aktualni suigrači nisu se dobro proveli na startu nove sezone. Istina je i da nisu imali previše sreće, posebno u prvom poluvremenu kada su unutar pet minuta vratnicu, odnosno gredu pogađali Jermain Defoe i Gareth Bale. Odmah potom dogodila se incidentna situacija. Menadžer Newcastlea Alan Perdwe nasrnuo je na pomoćnog suca. Neshvatljivo ga je odgurnuo objema rukama, pa je zasluženo isključen.

U nastavku je Newcastle došao u vodstvo preko Dembe Baa. Senegelac je u 54. minuti iskoristio loptu koju mu je nespretno proslijedio Kyle Walker. Zabio je iskosa s lijeve strane šesnaesterca, desnom nogom u suprotni kut gola Brada Friedela.

''Spursi'' su izjednačili u 75. minuti kada je Defoe najprije pucao glavom, a nakon što je domaći vratar Tim Krul odbio loptu, engleski reprezentativac ju je ipak smjestio u mrežu. Za Defoea je to već 12. uzastopna sezona Premierlige u kojoj je barem jednom bio strijelac.

Njegov subotnji pogodak, međutim, nije bio dovoljan ni za bod. Samo pet minuta kasnije Hatem Ben Arfa je realizirao penal koji je sam i izborio nakon što su ga zajedničkim snagama srušili Aaron Lennon i Rafael van der Vaart. (TS)