Slavio i Arsenal

Torres zabio nakon 12 i pol sati za prvu pobjedu Beniteza u Premiershipu!

U 16. kolu Premiershipa Rafael Benitez ostvario je prvu prvenstvenu pobjedu na klupi Chelseaja, kojeg je preuzeo prije četiri kola.

Bluesi su slavile u gostima kod Sunderlanda s 3:1. Čini se da se kockice u Chelseaju kod novog menadžera, nakon dva remija i poraza (u prvenstvu) ipak slažu. Nakon što su razmontirali danski Nordsjaelland na Stamford Bridgeu sa 6:1 u Ligi prvaka, londonski sastav slavio je u gostima kod Sunderlanda.

Igrač utakmice bio je Fernando Torres, koji je nakon 11 minuta prvog poluvremena doveo Chelsea u vodstvo, čime je ujedno prekinuo i premierligaški post od 12 i pol sati bez postignutog pogotka! Torres je iskoristio ubacivanje Edena Hazarda i nogom zakucao loptu u desni gornji kut Sunderlandova gola. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Španjolac je postigao i svoj drugi pogodak na susretu. Precizan je Torres bio s bijele točke.

Nakon svega četiri minute igre u nastavku Juan Mata pospremio je jedan obranjeni otpadak u mrežu za visokih 3:0, a konačan rezultat postavio je Adam Johnson u 66 minuti.

szólj hozzá: Sunderland vs Chelsea 1:3 GOALS HIGHLIGHTS

Chelseaju je ovo prva pobjeda u Premiershipu nakon 20. listopada ove godine kada je na White Hart Laneu pao Tottenham s 4:2. Inače, dobio je Chelsea osmi put (!) zaredom u prvenstvu Sunderland u gostima.

Nogometaši menadžera Arsenea Wengera su također prekinuli neugodnu seriju od tri utakmice u Premiershipu bez pobjede. S 2:0 je na Emiratesu poražen West Bromwich, no oba su pogotka Topnici postigli s bijele točke. Točnije, dvaput je bio precizan Mikel Arteta, po jednom u svakom poluvremenu.

szólj hozzá: Arsenal vs West Bromwich 2:0 GOALS HIGHLIGHTS

Od ostalih rezultata izdvojimo tek drugi domaći poraz Swanseaja i prvu gostujuću pobjedu Norwicha ove sezone. Norwich je sa 4:3 slavio kod Swanseaja, a već je do poluvremena bilo 3:0 za goste. U svega 15 minuta nastavka Swansea se vratio do 2:3, ali je Robert Snodgrass u 77. povisio na, pokazalo se, nedostižnih 4:2. Snodgrass je osim pogotka upisao dvije asistencije.

Španjolac Michu je svojim drugim pogotkom na susretu u 92. minuti postavio konačan rezultat 4:3.