Topnicima bod na Anfieldu nakon bizarnog autogola!

U prvom kolu Premiershipa Redsi su s igračem manje protiv Topnika odigrali 1-1, a izjednačujući gol za Arsenal pao je u 90. minuti...

Nova sezona Premiershipa započela je velikim derbijem na Anfieldu, u kojem su Redsi bili vrlo blizu trijumfu no na kraju je Arsenal ipak izvukao bod i ostao neporažen.

Liverpool je zapao u velike probleme nakon što je u posljednjoj minuti prvog dijela Joe Cole dobio crveni karton nakon divljeg starta nad Koscielnyjem. Ipak, na početku drugog dijela nije izgledalo kao da Arsenal ima igrača više, Redsi su bili ti koji su napadali, a onda i poveli prekrasnim golom Davida Ngoga u 48. minuti. Francuz je silovitim udarcem pogodio bliže rašlje, apsolutno neobranjivo.

Arsenal je djelovao jako slabo, teško su Wengerovi igrači uspjevali povezati tri točna dodavanja. Bez nespremnog Fabregasa i ozlijeđenog Bendtnera Topnici su djelovali obezglavljeno. Ipak, ulaskom Rosickog, Van Persieja i Walcotta  u drugom dijelu uspjeli su pritisnuti domaće i pritisak se isplatio u 90. minuti, kada je Chamakh pogodio vratnicu, a Reina sam sebi ugurao loptu u mrežu za 1:1.

Na kraju dvoboja još je i Koscielny 'pocrvenio', ali rezultat se nije mijenjao. Bod svakome i puno posla za oba trenera, Hodgsona i Wengera, jer momčadi im ne djeluju impresivno.