Pogledajte golove!

Najgori start Liverpoola u 50 godina: Topnici s dva prvijenca do tri boda!

Liverpool je nastavio s neuvjerljivim igrama i slabim rezultatima u novoj sezoni. Nakon što su propustili pobijediti Manchester City, ovoga puta Redsi su na svom Anfieldu poraženi od Arsenala 0:2...

Nekoliko je centimetara nedostajalo je pa da se sva tri ovoljetna napadačka pojačanja Arsenala ne upišu u strijelce. I dok je Olivier Giroud zamalo promašio vrata Pepea Reine, Lukas Podolski i Santi Cazorla bili su precizni, te svojim pogocima donijeli velika tri boda s neugodnog gostovanja.

Arsenal se od početnog pritiska domaćih nogometaša oporavio nakon tek 20-ak minuta, a još 10 trebalo je da dođe do vodstva. Podolski je sa svoje polovice dodao loptu Santiju Cazorli, te krenuo u punom sprintu prema Liverpoolovu golu. Cazorla je vukao loptu sve do otprilike 20-ak metara od gola kada ju je nalijevo gurnuo prema natrčalom Podolskom, a ovaj ju neobranjivo poslao u suprotni donji kut Reinina gola. Bio je to prvi pogodak Arsenala u novoj sezoni i to nakon sveukupno 211 odigranih minuta.

U nastavku utakmice Arsenal je bio bolji od bezidejnog Liverpoola, te je u 68. sasvim zasluženo stigao do udvostručenja svog vodstva. Ovoga je puta Podolski asistirao Cazorli, koji iz vrlo malo kuta s lijeve strane šestaesterca puca nisko, a Reina, u nastojanju da obrani, "zabija" autogol.

Do kraja susreta promjene rezultata više nije bilo, što je ujedno značilo da je Liverpool otvorio najlošiju sezonu još od 1962. godine kada je u sezonu krenuo s dva poraza i remijem. (TS)