Važne pobjede u gostima

Topnici izdržali opsadu, nekadašnji prvak Europe sve bliže ostanku

Nogometaši Arsenala upisali su vrijednu gostujuću pobjedu kod West Bromwicha 2:1 u sklopu 32. kola engleske Premierlige, kojom su stavili dodatan pritisak na leđa ostalim konkurentima za mjesta koja dogodine vode u Ligu prvaka.

Arsenal je dvama pogocima češkog reprezentativca Tomaša Rosickog do 50. minute vodio s 2:0, no veliki problemi krenuli su u 70. minuti kada je njemački reprezentativac Per Mertesacker skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Siguran realizator za smanjenje rezultata bio je James Morisson.

Posljednjih 25 minuta utakmice (pet minuta sudačke nadoknade) proteklo je praktički na Arsenalovoj polovici, no Lukasz Fabianski na golu i obrana Topnika izdržala je sve nalete i uzela vrijedna tri boda.

Pobjedom je Arsenal barem privremeno preskočio londonski Chelsea na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice s bodom, ali i utakmicom više. Topnici su također došli na bod od trećeplasiranog Tottenhama, koji ima isti broj utakmica.

szólj hozzá: West Brom vs Arsenal 1:2 GOALS HIGHLIGHTS

Još jednu vrijednu gostujuću pobjedu, ali ovoga puta u borbi za opstanak, upisala je Aston Villa, koja je u završnici susreta slomila Stoke City i slavila 3:1. Gabriel Agbonlahor rano je doveo goste u vodstvo (9. minuta), a rezultat se nije mijenjao sve do 80. minute utakmice. Tada najprije Michael Kightly privremeno donosi bod domaćinu. No, svega sedam minuta kasnije Matthew Lowton vraća prednost Villi. Točku na i pobjedi birmingemske momčadi stavio je Christian Benteke u drugoj minuti sudačkog dodatka.

Spomenimo i da su Norwich i Swansea podijelili bodove odigravši 2:2.

Premierliga, 32. kolo:

Reading - Southampton 0:2 (Rodriguez 35, Lallana 72)

West Bromwich - Arsenal 1:2 (Morrison 71-11m / Rosicky 20, 50)

Norwich - Swansea 2:2 (Snodgrass 40, Turner 60 / Michu 35, Moore 75)

Stoke City - Aston Villa 1:3 (Kightly 80 / Agbonlahor 9, Lowton 87, Benteke 90+2)