Kažu da je ozlijeđen

'Topnici' bez pobunjenog Fabregasa izgubili prvi trofej ove sezone!

U dvoboju Eusebio Cupa Benfica je kod kuće svladala 'Topnike' s 2:1...

Nogometaši Benfice posljednje četiri godine uoči starta portugalskog prvenstva igraju prijateljsku utakmicu nazvanu Eusebio Cup u spomen klupskog velikana. Ove su subote ugostili Arsenal i pobijedili ga s 2-1.

Vratio je na taj način lisabonski klub trofej u svoje vlasništvo nakon što im ga je lani pobjedom 1-0 "ukrao" Arsenalov najveći rival Tottenham. Nakon prvog se poluvremena dvoboja na stadionu Luz činilo da će pehar s imenom čovjeka koji je zabio 638 golova u 614 utakmica za Benficu ponovno završiti u Londonu. Arsenal je, naime, poveo u 33. minuti pogotkom Robina van Persieja.

Ipak, u nastavku je domaćin preokrenuo rezultat pogocima Pabla Aimara i Nolita koji je ovo ljeto stigao u Lisabon iz Barcelonine B momčadi.

Spomenimo i da su "topnici" i ovom prigodom igrali bez kapetana Cesca Fabregasa koji se oporavlja od navodne ozljede, premda engleski mediji tvrde da je mogući razlog njegova izostanka sukob s klubom nakon izražene želje za odlaskom u Barcelonu.