Pogodak i asistencija

Theo Walcott junak Arsenala: 'Topnici' preokrenuli kod West Hama

Nogometaši Arsenala slavili su u posljednjoj subotnjoj utakmici 7. kola engleske Premierlige na gostovanju kod West Hama s 3-1...

"Topnici", koji su uz Manchester City i Chelsea jedina neporažena momčad na gostovanju ove sezone, nanijeli su West Hamu prvi domaći poraz u četvrtoj utakmici na Upton Parku, iako prvih 20-ak minuta nije ukazivalo na takav rasplet.

Naime, poveli su "čekićari" prekrasnim pogotkom Mohameda Diamea, koji je s nekih sedam, osam metara, svega metar udaljen od gol-aut linije Arsenala, pogodio suprotne rašlje vrata na kojima je stajao Vito Mannone. Bio je to prvi pogodak Senegalca u ovoj sezoni.

Izgledalo je kao da će se na predah otići s prednošću domaćeg sastava, a onda je Olivier Giroud sjajnim uklizavanjem i preusmjeravanjem lopte, koju je poluvisoko u peterac ubacio Lukas Podolski, zabio za 1-1. Bio je to prvi pogodak Francuza u Premierligi od dolaska ovog ljeta iz Montpelliera.

W13A by qutedesire

U nastavku je Arsenal bio dominantan, te imao posjed lopte u svojim nogama čak 68 posto, ali je Andy Carroll (na posudbi iz Liverpoola) imao dvije krasne prilike dovesti West Ham u novo vodstvo. No, oba je puta bio neprecizan.

Menadžer gostiju Arsene Wenger odlučio je u 61. minuti iz igre povući neprimjetnog Gervinha, a u nju gurnuti Thea Walcotta, što se pokazalo kao pun pogodak.

Brzonogi Englez sjajno je reagirao na proigravanje strijelaca Girouda, te prizemnim udarcem u bliži kut vratara Jääskeläinena zabio za vodstvo "topnika". Nakon pogotka Walcott je upisao i asistenciju u 83. minuti, kada se u padu izborio za loptu koju je kratko gurnuo do Santija Cazorle, a ovaj s otprilike 25 metara neobranjivo pogodio gornji lijevi kut 37-godišnjeg Finca. Recimo svakako da je Cazorla najbolji strijelac izvan kaznenog prostora u pet najjačih liga svijeta s devet postignutih pogotka od kolovoza prošle godine.

Arsenal je ovom pobjedom barem privremeno skočio na peto mjesto s 12 osvojenih bodova, dok je West Ham nazadovao do osme pozicije. U nedjelju su na rasporedu preostale četiri utakmice engleske Premierlige.

Premierliga, 7. kolo:

Chelsea - Norwich 4-1 (Torres 14, Lampard 22, Hazard 31, Ivanović 76 / Holt 11)

Wigan - Everton 2-2 (Kone 10, Di Santo 23 / Jelavić 11, Baines 87-11m)

West Bromwich - QPR 3-2 (Morrison 5, Gera 23, Mulumbu 85 / Taarabt 35, Granero 90+1)

Swansea - Reading 2-2 (Michu 71, Routledge 78 / Pogrebnjak 31, Hunt 44)

West Ham - Arsenal 1-3 (Diame 21 / Giroud 41, Walcott 77, Cazorla 83)