Slavlje Arsenala

Težak poraz Liverpoola, Aston Villa bježi prema luci spasa

Nogometaši Arsenala su uzeli vrijedna tri boda ove subote u utakmici 30. kola engleske Premierlige. Slavila je londonska momčad kod Swanseaja 2:0.

Nastavak je to uspješne mini-serije Wengerove momčadi koja se tako vratila na peto mjesto ljestvice, a podsjetimo da je tijekom tjedna Arsenal pobijedio kod Bayerna 2:0 u Ligi prvaka, što mu ipak nije donijelo prolaz u četvrtfinale.

Arsenal je bio bolji od svog subotnjeg suparnika i mogao je slaviti i uvjerljivije. Spomenimo tako da je Oxlade-Chamberlain tijekom prvog dijela, unutar samo 100 sekundi, dva puta pogađao gredu okvir domaćih vratiju.

I kada kod Arsenala nije mogao zabiti nitko od nogometaša zaduženih za pogotke, uspio je u tome Španjolac Nacho Monreal, obrambeni igrač koji je ovog siječnja došao na Emirates. Lijepo je u 74. minuti zahvatio loptu s desetak metara iskosa i postigao premijerni gol u dresu Arsenala, u petom prvenstvenom nastupu. Na kraju se u strijelce upisao i Gervinho, koji je u 91. postavio konačnih 2:0.

Ovo je za Swansea bio prvi domaći poraz nakon 12. prosinca prošle godine, kada je Norwich slavio kod Laudrupove momčadi 4:3, te ukupno tek treće ovosezonsko posrtanje.

Poslije tri premierligaške pobjede u nizu uslijedio je poraz Liverpoola.

Southampton-Liverpool 3-1 Highlights All Goals by marcoxxx46

Da se nešto loše sprema na gostovanju kod Southamptona, pokazalo je već prvih pola sata igre nakon kojih su Sveci vodili 2:0 (golovi Schneiderlina i Lamberta). Liverpool je u igru vratio Brazilac Philippe Coutinho koji je u sudačkoj nadoknadi smanjio na 2:1 i postigao drugi pogodak otkada je došao u Redse. No, u nastavku je domaćin zabio još jedan pogodak za konačnih 3:1 i uzeo tri važna boda u borbi za opstanak.

U derbiju začelja je Aston Villa s 3:2 svladala Queens Park Rangerse, a junak utakmice je bio 22-godišnji Belgijanac Christian Benteke koji je u 81. minuti zabio za konačan rezultat. I dok je u tih 90 minuta bilo pet pogodaka, na ogledu Stokea i West Bromwciha su mreže mirovale od prve do posljednje minute.

Premierliga, 30. kolo:

Swansea - Arsenal 0:2 (Monreal 74, Gervinho 90+1)

Aston Villa - Queens Park Rangers 3:2 (Agbonlahor 45+3, Weimann 59, Benteke 81 / Jenas 23, Townsend 73)

Southampton - Liverpool 3:1 (Schneiderling 6, Lambert 33, Rodriguez 80 / Coutinho 45+1)

Stoke - West Bromwich 0:0

Everton - Manchester City 2:0 (Osman 32, Jelavić 90+3)