Odužio mu se golom

Taj Hrvat je beskrajno izdržljiv: 'Još nisam vidio takvog igrača!'

U izjavi za Wolfsburger Allgemeine Zeitung trener Wolfsburgovih nogometaša Felix Magath dao je hrvatskom napadaču Mariju Mandžukiću rijetko doživljeni kompliment...

"Mandžukić ima tjelesne predispozicije kakve sam rijetko gdje vidio. Rapolaže beskrajnom izdržljivošću. Mislim da bi mogao odigrati dvije utakmice zaredom", rekao je slavni 58-godišnji trener, poznat po vlastitoj izdržljivosti za igračkih dana jednako kao i po opsesivnome trenerskom radu na fizičkom pripremanju svojih momčadi.

Unatoč ponovno otkrivenoj odličnoj formi uskoro 26-godišnjega hrvastkog reprezentativca, kao i onoj njegova napadačkog partnera Patricka Helmesa, Magath odbija mogućnost otvaranja pregovora oko produljenja njihovih postojećih ugovora prije kraja sezone.

"Nećemo sredinom ožujka odlučivati koga ćemo pustiti a koga zadržati. Razmišljat ćemo o tome kad sezona završi", rezolutan je Magath, trener i sportski direktor Volfsburžana u jednoj osobi.

I Mandžukić i Helmes važeće ugovore s klubom imaju do 30. lipnja 2014. godine.

Bundesliga: Mandžukić strijelac u pobjedi Wolfsburga

Nedugo nakon Magathovih pohvala, Mandžo mu se svojom treneru "odužio"  najprimjernijim darom - golom. U prvoj utakmici 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg je na svojoj Volkswagen-Areni pred 25.000 gledatelja savladao HSV 2-1, a prvi gol za "vukove" zabio je hrvatski reprezentativac.

Nakon prvog poluvremena bez golova, drugo je poluvrijeme započelo furiozno. U strijelce se Mandžukić upisao nakon samo dvadesetak sekundi igre u nastavku. S desne strane sjajno je centrirao Ashkan Dejagah, a Mandžukić je sjajno utrčao i s druge vratnice nakon blagog naklona glavom poslao loptu u mrežu.

Bio mu je to 10. ovosezonski gol i drugi u dvije utakmice, budući je u prošlom kolu zabio i Nürnbergu.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo, pa je HSV izjednačio već u 47. minuti. Tada je lijepim lobom zabio Marcus Berg nakon proigravanja Heika Westermanna u prostor.

Izjednačen rezultat na semaforu stajao je do 75. minute kada je Marcel Schäfer iskosa s desne strane kaznenog prostora ljevicom zabio iz slobodnog udarca u bliži donji kut, a tom je prilikom nespretno reagirao vratar hamburškog kluba Jaroslav Drobny.

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za Wolfsburg, kao i Mladen Petrić za HSV, dok je Ivo Iličević za poraženi sastav igrao do 80. minute.

Ostvarena pobjeda Wolfsburgu je bila treća uzastopna u Bundesligi, što "vukovima" nije uspjelo od rujna 2010. godine. S druge strane, HSV-u je ovo bio četvrti uzastopni poraz i peti u zadnjih šest utakmica.