Remi Petrića i Jelavića

Swansea zaustavio Chelsea i sačuvao Unitedu vrh Premiershipa!

Nogometaši Fulhama i Evertona podijelili su bodove u sklopu 10. kola engleske Premierlige na stadionu Craven Cottagea.

Nogometaši Fulhama i Evertona podijelili su bodove u sklopu 10. kola engleske Premierlige na stadionu Craven Cottagea. Nakon što su obje momčadi osjetile kako je to voditi, susret je završio 2:2.

Fulham, za koji je naš Mladen Petrić započeo susret na klupi za pričuve, je poveo nakon svega sedam minuta igre i to vrlo sretno i spretno. Bryan Ruiz tukao je izravno prema golu iz slobodnog udarca, a lopta je nakon vratnice pogodila Tima Howarda i završila u mreži Evertona.

Do izjednačenja se trebalo čekati sve do 55. minute i gola Marouanea Fellainija. Asistent kod istog bio mu je belgijski sunarodnjak Kevin Mirallas, koji je ubacio loptu s desne strane. Isti je igrač 18 minuta prije kraja utakmice doveo Everton u vodstvo sjajnim pogotkom. Belgijanac je dugu loptu Phila Jagielke smirio najprije ramenom, pa prsima, a potom ju smjestio u donji kut vratara Schwarzera.

Tri minute nakon primljenog pogotka u igru je kod Fulhama ušao Mladen Petrić, koji je u napad domaćina unio dosta živosti. Drugi naš igrač na ovome susretu, Nikica Jelavić, igru je napustio u 89. minuti, a svega 60 sekundi nakon toga Fulham je zabio za 2:2. Strijelac je bio Steve Sidwell.

Do danas vodeći Chelsea kiksao je kod velškog Swanseaja odigravši 1:1, čime je prepustio vodeće mjesto na ljestvici Manchester Unitedu, koji je pak, podsjetimo ranije, s 2:1 bio bolji od Arsenala.

Povela je momčad Roberta Di Mattea u 61. minuti preko Victora Mosesa, a izjednačenje je stiglo dvije minute prije isteka 90. preko Pabla Hernandeza.

Od ostalih rezultata izdvojimo domaći poraz Tottenhama od slabašnog Wigana (1:0). Ben Watson je bio strijelac u 56. minuti nakon što je vratar Brad Friedel završio u vlastitoj mreži, pa mu samim time nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Tottenham je izgubio i drugu domaću utakmicu u nizu u Premierligi što mu se dogodilo po prvi put nakon rujna 2008. godine.  (TS)