Pobjeda golčinom

Svjetsko klupsko prvenstvo: Mikić izborio utakmicu za polufinale!

Nogometaši japanskog Sanfreccea iz Hiroshime pobjednički su otvorili Svjetsko prvenstvo klubova u japanskoj Yokohami. Na Nissanovu su stadionu pobijedili novozelandski Auckland City 1-0...

Izborili su time Japanci, u čijim je redovima uspješno nastupio 32-godišnji Hrvat Mihael Mikić, četvrtfinalni sraz protiv egipatskoga i afričkog prvaka, Al Ahlyja. Protiv najtrofejnijeg kluba u Egiptu i Africi uopće Hiroshima će igrati u nedjelju.

Jedini je pogodak na utakmici postigao Toshihiro Aoyama u 66. minuti pogodivši oštrim udarcem preko vratara Tamatija Williamsa s 30-ak metara.

Premda je kod gola zakazao, novozelandski je vratar bio apsolutno prvo ime susreta jer je ranije Japancima obranio tri čista zicera. Na samom kraju utakmice Novozelanđani su propustili dvije dobre prilike za izjednačenje, no sve u svemu bili su očekivano podređena momčad na travnjaku.

Najaktivniji igrač na travnjaku bio je hrvatski nogometaš u pobjedničkim redovima Mihael Mikić. Pregršt je puta probio lijevu stranu novozelandske obrane odigravši vrlo dobru utakmicu. U 82. je minuti zamijenjen, a hrvatske zastave koje su se zavijorile na tribinama Nissanova stadiona pokazale su koliko je omiljen među navijačima japanske momčadi.
Polufinalne su utakmice, između Hiroshime i Al Ahlyja te korejskog Ulsana i meksičkog Monterreya, na rasporedu u nedjelju.(TS)