Sve bolji i bolji: Perišić oduševio s dva gola i asistencijom

Novom je sjajnom predstavom hrvatski nogometaš Club Bruggea Ivan Perišić proslavio poziv izbornika Slavena Bilića u reprezentaciju za dvoboje s Gruzijom i Francuskom...

U dvoboju 29. kola belgijskog prvenstva Club Brugge je na svom terenu pobijedio Kortrijk 4-1 uz dva pogotka i asistenciju 22-godišnjega hrvatskog veznjaka.

Doveo je domaće Splićanin u vodstvo u 32. minuti pogotkom iz slobodnog udarca, koji je realizirao iz drugoga, ponovljenog pokušaja. Vratar gostiju Verbauwhede bio je nemoćan.

Nakon slavlja Perišić je izašao izvan igre promijeniti kopačku, te je kraće vrijeme Club Brugge igrao s igračem manje.

U novom je komadu obuće najprije u 57. minuti, pri 2-0 vodstvu svoje momčadi, Perišić asistirao za pogodak Akpale, da bi četiri minute kasnije iskoristio jedan poklon gostujuće obrane i pogodio za svoj 16. ovosezonski pogodak, odnosno nevjerojatan 13. u 11 posljednjih prvenstvenih dvoboja.

Osim postignutih golova, zahvaljujući kojima se probio na drugo mjesto ljestvice strijelaca (Jelle Vossen iz Genta ima 17 golova), Perišić je u 25 ovosezonskih nastupa skupio i devet asistencija.

Po tom je učinku uvjerljivo najučinkovitiji igrač od svih hrvatskih reprezentativaca u eminentnim europskim ligaškim natjecanjima.

U redovima gostujuće momčadi od 65. je minute igrao Mario Carević. Zamijenio je donedavnoga mladog BiH-reprezentativca Tonija Šunjića.

Jupiler liga, 29. kolo:

Club Brugge – Kortrijk 4-1 (Perišić 32, 61, Blondel 51, Akpala 57 / De Beule 68)