Svagušina tiha patnja: Znate li tko je najveći čudotvorac Liga petice?

Posljednju utakmicu 15. kola talijanske Serije A u Napulju će, u ponedjeljak, odigrati Napoli i Palermo. No, evo nekoliko zanimljivih detalja nakon odigranih ogleda u subotu i nedjelju...

U derbiju kola, odigranom još u petak, Lazio je na Olimpicu pobijedio Inter 3-1. Bila je to prva pobjeda Lazija protiv milanske momčadi nakon prosinca 2003. godine. Isto tako, Lazio nije Interu zabio pogodak u prethodnih 418 minuta igre.

Sa 30 bodova je Lazio nakon petnaest kola na drugom mjestu ljestvice (tri boda manje od vodećeg Milana). Da Edoardo Reja, nekadašnji trener splitskog Hajduka, u Laziju radi čuda, dovoljno je reći sljedeće. Naime, Lazio je u ovom trenutku prošle sezone imao samo 13 bodova, što znači da su s Rejom na kormilu osvojili 17 bodova više u istom razdoblju.

Inter u posljednjih šest utakmica Serije A ima samo jednu pobjedu. Posljednji su put upali u tako crno razdoblje daleke 2004. godine.

Juventusova nedjeljna pobjeda kod Catanije (3-1) je označila kraj nepobjedivosti Catanije na domaćem travnjaku. Postoje još samo dvije neporažene momčadi na vlastitim stadionima u Seriji A, to su Roma i Bologna.

Poraz Bresciji kod Milana (3-0) ulazi u tradiciju rezultata te momčadi. Naime, Brescia je posljednji put pobijedila Milan na gostovanju daleke 1967. godine.

Pogotkom Mutua je Fiorentina na Artemio Franchiju pobijedila Cagliari 1-0. Bio je to prvi pogodak rumunjskog nogometaša nakon što se vratio nogometu poslije odrađene kazne zbog dopinga. Bila je ovo ujedno četvrta uzastopna domaća pobjeda Fiorentine. Pritom su opet zadržali mrežu netaknutu, 270 minuta u nizu na svom stadionu.