Kovačić obnovio ozljedu?

Super moćna Fiorentina, pobjede milanskih momčadi!

Izuzetno uzbudljivo i garnirano s mnogo pogodaka bilo je 2. kolo talijanske nogometne Serije A u kojem nije bilo iznenađenja. Favoriti su pobjeđivali, i na domaćim i na gostujućim travnjacima...

Dvije milanske momčadi kombinirano su pobijedile 6-1. Milan je na San Siru bio bolji od Cagliarija 3-1, dok je Inter u gostima svladao inače jakog domaćina Cataniju s 3-0. Inter je s novim trenerom Mazzarijem na dvije pobjede, na startu sezone, i s razlikom pogodaka 5-0.

Ipak, treba podvući da je hrvatski nogometaš Mateo Kovačić startao u momčadi, ali je izašao s travnjaka u 44. minuti, te je moguće kako je obnovio ozljedu koja ga je mučila u pripremnom dijelu sezone. Pogotke su za Inter postigli Palacio i Nagatomo, dok su Milanovi strijelci bili Robinho, Mexes i Balotelli.

Super složena je momčad Fiorentine koja je doslovno razbila Genou 5-2, u sjajnoj utakmici prepunoj prilika. Napadački dvojac Fiorentine Giuseppe Rossi - Mario Gomez će biti paklen, te krajnje opasan za apsolutno svakoga. Obojica su u nedjelju postigla po dva pogotka.

Hrvatski napadač Marko Livaja igrao je prvo poluvrijeme za svoju Atalantu, ali nije postigao pogodak. No, sastav iz Bergama je slavio 2-0, a "Livajin posao" su obavili Stendardo i Lucchini.

Hrvatski vratar Ivan Kelava, od ovog ljeta član Udinesea, nije niti ove nedjelje uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom. Zabio mu je legendarni talijanski nogometaš Antonio Cassano (u 83. minuti), ali Udinese takvo što nije platio remijem ili porazom. Udinese je slavilo 3-1, a pogotke za tri boda su postigli Agyemang-Badu i Heurtaux, te na samom kraju Muriel.

Recimo da je na klupi Udinesea cijelu utakmicu prosjedio hrvatski nogometaš Igor Bubnjić.

U ogledu dva nova prvoligaša Livorno je slavio s uvjerljivih 4-1 kod Sassuola, dok su bodove podijelili Bologna i Sampdorija u utakmici s četiri pogotka (2-2). (TS)

Serie A, 2. kolo:

Genoa - Fiorentina 2-5 (Gilardino 54, Lodi 60-11m / Aquilani 11, Rossi 14, 56, Gomez 41, 90+3)

Milan - Cagliari 3-1 (Robinho 8, Mexes 30, Balotelli 62 / Sau 33)

Catania - Inter 0-3 (Palacio 19, Nagatomo 56, Alvarez 80)

Atalanta - Torino 2-0 (Stendardo 57, Lucchini 81)

Bologna - Sampdoria 2-2 (Moscardelli 41, Kone 64 / Eder 25, Gabbiadini 71)

Sassuolo - Livorno 1-4 (Zaza 67 / Greco 44, Emeghara 69, 85, Paulinho 75)

Udinese - Parma 3-1 (Agyemang-Badu 11, Heurtaux 72, Muriel 89 / Cassano 83)

Roma - Verona 3-0 (Cacciatore 56-ag, Pjanić 59, Ljajić 66)