Pogledajte gol Srne!

Suigrač se osramotio, Srna spasio stvar: Šahtaru novi derbi i 10 od 10!

Pogotkom hrvatskog reprezentativca Darija Srne nogometaši Šahtara su u Donjecku, u derbi utakmici 10. kola ukrajinske Premierlige, s 2-1 pobijedili Dnjipro...

Tako je Šahtar i nakon deset odigranih utakmica na savršenom omjeru od - deset pobjeda. Ovaj put takvo što isključivo može zahvaliti svom 30-godišnjem kapetanu Srni, koji je u 80. minuti, na asistenciju Williana, pogodio s dvadeset metara za pobjedu.

Za Srnu je to prvi prvenstveni gol ove sezone, u devetom nastupu, a podsjetimo da je prije pet dana postigao pogodak i u Kup utakmici protiv velikog Šahtarovog rivala, kijevskog Dinama.

Već u 9. minuti Šahtar se našao u problemima jer je Rotan doveo goste u vodstvo. Ipak, prilično brzo, deset minuta kasnije, Hitarjan je na asistenciju Luiza Adriana izjednačio i taj je rezultat stajao sve do 80. minute kada je erupciju oduševljenja na Donbass Areni izazvao pogodak Srne.

Inače, Šahtar je nasrtao pogotovo nakon 60. minute kada su gosti ostali s igračem manje (drugi žuti karton Čeberjačka). Inače, i Šahtar je završio s desetoricom na travnjaku (drugi žuti karton Stepanenka u 89. minuti).

Darijo Srna je odigrao cijelu utakmicu i uz zarađeni žuti karton, dok je Eduardo ušao u igru u 82. minuti. Kod Dnjipra je cijelu utakmicu odigrao Ivan Strinić, a s klupe je sve promatrao Nikola Kalinić.

Ukrajinska Premierliga: Teška pobjeda Dinama na Blohinovoj premijeri

U utakmici 10. kola ukrajinske Premierlige nogometaši kijevskog Dinama su na svom travnjaku, uz mnogo muke, s minimalnih 1-0 pobijedili Zoriju.

Za Dinamo je to bila šesta domaća utakmica ove sezone i šesta pobjeda, ali do nje su došli uz mnogo muke. Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 80. minuti Raffael. Inače, bila je ovo prva Dinamova utakmica s novim trenerom, Olegom Blohinom, a i zadnja provjera prije utakmice Lige prvaka idućeg tjedna protiv hrvatskog prvaka - Dinama.

Oba su hrvatska nogometaša u Dinamu počela utakmicu od početka. I dok je Ognjen Vukojević odigrao do kraja, Niko Kranjčar je zamijenjen u 71. minuti. Baš je umjesto njega ušao strijelac Raffael kojem je asistirao Milevskij, koji je, pak, ušao u igru minutu prije pogotka. Tako je Blohin u svom prvom nastupu pogodio s ubacivanjem dva džokera koja su kreirala akciju za pogodak.

Recimo tek da je Dinamo prošle sezone ovog istog suparnika na svom stadionu pobijedio sa čak 6-1.

Dinamo je protiv Zorije nastupio u sastavu: Šovkovski - Taiwo, Betao, Kačeridi, Danilo Silva - Gusev, Bogdanov, Vukojević, Jarmolenko - Kranjčar - Ideye, a u nastavku su u utakmicu ušli Raffael, Milevskij i Yussuf.

Kod gostiju je posljednjih dvanaest minuta odigrao hrvatski igrač Ivan Rodić. (TS)