Gomez zamijenio Mandžu i zabio

Sudac poklonio pobjedu Wolfsburgu u Dortmundu

Najveće iznenađenje 16. kola Bundeslige priredili su nogometaši Wolfsburga koji su u gostima, u Dortmundu, pobijedili prvaka Borussiju s 3-2. Najbolji igrač Wolfsburga je bio sudac Wolfgang Stark...

Katastrofalni niz pogrešaka je Stark s pomoćnicima napravio u 35. minuti, kod vodstva Borussije 1-0. Prvo su suci propustili svirati očigledno zaleđe Wolfsburga. U nastavku akcije je nešto ispred vratarske linije udarac zaustavio domaći igrač Schmelzer, prvenstveno koljenom, a pomalo i rukom koja ga je slučajno udarila dok je bila uz tijelo.

No, Stark je odlučio svirati i jedanaesterac, ali što je još užasnije - crveni karton Schmelzeru. Taj je događaj posve utjecao na sve ono što se događalo do kraja ovog ogleda.

S igračem manje i primljenim pogotkom iz penala (Diego) šokirani domaćin je do kraja prvog dijela primio još jedan pogodak (Naldo). U nastavku se Kloppova momčad uspravila (ušao je u 46. i hrvatski nogometaš Ivan Perišić), te je izjednačila iz jedanaesterca pogotkom Poljaka Blaszczykowskoga u 61. minuti, ali do preokreta nije došla. Točnije, na drugoj je strani Nizozemac Dost zabio svoj sedmi prvenstveni gol za slavlje gostiju koji su ovdje posljednji put pobijedili 2008. godine. Tada je bilo 4-2.

Borussia Dortmund vs Wolfsburg 2:3 GOALS... by UCL2410

Srđan Lakić je cijelu utakmicu odgledao s klupe Wolfsburga, dok u kadru gostiju nije niti bilo Ivice Olića.

Bayern je bez ikakvih šokova prošao gostovanje kod Augsbruga i pobijedio 2-0. Bavarci tako samo podižu prednost pred konkurencijom i svakim su kolom sve bliže naslovu prvaka.

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić je počeo utakmicu, ali je i zamijenjen u 61. minuti Marijom Gomezom. Samo 120 sekundi kasnije Gomez je na asistenciju Riberyja zabio za 2-0 i time potvrdio uspjeh gostiju.

Bosanski nogometaš Vedad Ibišević je bio super raspoložen tijekom ogleda u kojem je njegov Stuttgart pobijedio Schalke 3-1. Postigao je Ibišević sva tri pogotka za domaćina, te je došao do brojke od 10 pogodaka ove sezone u Bundesligi. Postao je time i prvi strijelac lige u ovom trenutku. Na tom su ogledu podijeljena i dva crvena kartona - Sakaiju kod domaćina i Jonesu kod gostiju.

Recimo još da je hrvatski nogometaš Ivan Santini bio na klupi Freiburga koji je doma pobijedio Greuther Fürth 1-0, kao i Ivan Paurević na klupi Fortune koja je s 2-0 izgubila utakmicu kod Nürnberga. (TS)

Bundesliga, 16. kolo:

Borussia (D) - Wolfsburg 2-3 (Reus 6, J. Blaszczykowski 61-11m / Diego 36-11m, Naldo 41, Dost 73)

Stuttgart - Schalke 3-1 (Ibišević 2, 38-11m, 61 / Marica 12)

Nürnberg - Fortuna 2-0 (Polter 27, Feulner 90+1)

Freiburg - Greuther Fürth 1-0 (Caligiuri 15)

Augsburg - Bayern 0-2 (Müller 40-11m, Gomez 63)