Dnjipro bolji od Šahtara

Strinić asistirao za prvi domaći poraz Srne i Eduarda ove sezone

U sklopu 22. kola ukrajinske Premierlige Šahtar je u Donjecku pretrpio prvi domaći poraz sezone, a bolji je s 2-0 bio Dnjipar iz Dnjipropetrovska...

Gosti su slavili pogocima Artema Fedetskija i Matheusa Nascimenta, a potonjem je za pogodak odluke u 83. minuti susreta asistirao hrvatski reprezentativac Ivan Strinić.

Lijevi bek hrvatske reprezentacije i Dnjipra odigrao je svih 90 minuta, baš kao i njegov reprezentativni kolega na suprotnoj strani kapetan Darijo Srna. Eduardo da Silva je ušao u igru u 73. minuti utakmice, ali nije uspio utjecati na konačan ishod.

Dnjipro je pobjedom stigao na svega tri boda od vodećeg Šahtara, s time da još ima utakmicu manje na svom kontu. (TS)

Ukrajinska Premierliga, 22. kolo:

Šahtar – Dnjepar 0-2 (Fedetskij 45, Matheus Nascimento 83)

Redoslijed: 1. Šahtar 41 (19 utakmica), 2. Dnjipro 38 (-1), 3. Dinamo Kijev 36 (-1), 4. Metalist Harkiv 34 (-2)...