Genijalni Leo

Strašan odgovor Ronaldu: Messi utrpao četiri komada!

Najbolji svjetski nogometaš pružio je još jednu maestralnu partiju.

Barcelona je u 21. kolu Primere svladala Osasunu 5:1, a Lionel Messi zabio je četiri gola.

Bila je ovo 11. utakmica zaredom u Primeri u kojoj se Messi upisao u ljestvicu strijelaca čime je postao rekorder. Naime, Messi je dosad bio izjednačen sa dvama igračima Barcelone koji su zabijali u 10 uzastopnih kola. Ronaldom (1996/97) i Marianom Martinom (na prijelazu sezone 1942/43 i 43/44).

Golijadu je otvorio već u 11. minuti kada je nakon proigravanja iz neposredne blizine matirao Osasuninog vratara Andresa Fernandeza izbacivši ga varkama na mjestu iz ravnoteže i poslavši mirno loptu u praznu mrežu.

U 24. minuti Osasuna je izjednačila lijepim udarcem Raoula Loea s ruba kaznenog prostora, ali je već tri minute kasnije sastav iz Pamplone ostao s igračem manje nakon što je stoper Javi Arribas zaslužio drugi žuti karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Siguran izvođač s bijele točke bio je, pogađate, Messi.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Barcelone golom Pedra na asistenciju Danija Alvesa, a potom je u drugom dijelu Messi zabio još dva gola u tri minute, u 56. i 58, prvo na asistenciju Davida Ville, pa Adriana.

Ukupno je ove sezone zabio 33 ligaška gola i uvjerljivo je najbolji strijelac lige (Ronaldo je drugi sa 21 golom). (TS)