Slobodnjak našeg napadača

Stoperi HSV-a pokopali Petrića, Borussije marširaju!

Dvije Borussije, ona iz Dortmunda i ona iz Mönchengladbacha, nastavljaju s pobjedama, pa su tri boda uhvatile i u subotnjem 22. kolu Bundeslige. Trenutačno, dok Bayern nije odigrao svoju utakmicu, su vodeće momčadi na ljestvici...

Dortmund će sigurno ostati prvi jer nakon pobjede kod Herthe ima pet više od Bayerna koji će u nastavku dana odigrati utakmicu kod Freiburga. Aktualni prvaci iz Dortmunda su prilično sretno prošli Berlin i pobijedili Herthu 1-0. Inače, u prvom je dijelu sezone Hertha slavila usred Dortmunda i to je zasad jedini poraz Kloppove momčadi na domaćem travnjaku u Bundesligi.

I ovom prilikom je Hertha bila u najmanju ruku ravnopravna, ako ne i bolja, no nisu spriječili odličnu reakciju Groβkreutza u 66. minuti. Na odbijenu je loptu Groβkreutz reagirao škaricama i pogodio za važna tri boda i ostanak Borussije na vrhu. Hrvatski nogometaš Ivan Perišić odgledao je cijelu utakmicu s klupe za pričuve Borussije, dok je za Herthu Andre Mijatović odigrao svih 90 minuta.

szólj hozzá: Hertha vs Dortmund 0-1

Borussija iz Mönchengladbacha je slavila kod Kaiserslauterna 2-1, čime su došli već do šestog gostujućeg uspjeha u sezoni. Premda za njih nije zabio prvi klupski strijelac Reus, napadačke zadatke su obavili Hermann i Arango i to već u prvih petnaest minuta igre. Rano rezultatsko poniranje od 0-2 nije spriječilo domaćina da hrli prema suparničkim vratima do kraja utakmice, ali je sve što su uspjeli napraviti - počasni pogodak. I bio je spektakularan jer ga je Jessen zabio sa 25 metara iskosa, u suprotne rašlje.

Nogometaši Hamburga posrnuli su na domaćem travnjaku od Werdera 3-1, makar su diktirali tempo velikim dijelom utakmice. No, ubile su ih kontre. Tračak nade dao je Hamburgu hrvatski nogometaš Mladen Petrić. Golom iz slobodnog udarca u 75. minuti Petrić je smanjio na 2-1, ali napadi domaćina do kraja ogleda nisu donijeli niti izjednačenje, niti potpuni preokret. Treba reći da je prilikom pogotka Petrić imao sreće jer se lopta odbila od živog zida, potpuno promijenila smjer i tako prevarila vratara iz Bremena Tima Wiesea. Bio je to njegov jubilarni 50. bundesligaški pogodak u 118 odigranih utakmica.

szólj hozzá: HSV vs Werder Bremen 1-3 Goals

Čak štoviše, umjesto izjednačenja, na drugoj je strani Arnautović zaokružio slavlje gostiju trećim golom. Petrić je odigrao cijelu utakmicu, a Ivo Iličević je u igru ušao u 46. minuti.

Vedran Ćorluka je odigrao do 80. minute u uvjerljivoj pobjedi Bayera 4-1 protiv Augsburga. Nakon 1-1 u nastavku je domaćin protutnjao kraj nedoraslog suparnika i zabio još tri gola. Nürnberg je golom u 85. minuti Pekharta pobijedio Köln 2-1 za kojeg je cijelu utakmicu odigrao Hrvat Mato Jajalo. (TS)