Ne mogu do bodova!

Lyon i Ajax u velikoj krizi: Što bi oni da nema Dinama koji su lako dobili?

Nogometaši PSG-a i treći će tjedan zaredom prvoligašku konkurenciju u Le Championnatu promatrati s vrha ljestvice. Omogućili su si to petom uzastopnom prvenstvenom pobjedom...

Na Parku prinčeva u nedjelju je pao Dijon u dvoboju 11. prvenstvenog kola. Bilo je 2-0 za sastav Antoinea Kombouarea, a oba su pogotka bila djelo Brazilca Nenea.

Na treće su mjesto, sa samo četiri boda manje od vodećeg PSG-a, te jednim manje od drugoplasiranog Montpelliera, izbili branitelji naslova, nogometaši Lillea.

Na svom stadionu igrači Rudija Garcije nadigrali su Lyon u derbiju 3-1 preokrenuvši rano vodstvo gostiju (Briand u 22. minuti) od 1-0.

Moussa Sow, 25-godišnji senegalski centarfor domaćeg sastava, lani najbolji strijelac lige, u prvoj je minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena atraktivno izjednačio petom sjajno se snašavši leđima okrenut golu.

Crnogorac Marko Baša u 64. je minuti doveo domaće u vodstvo glavom nakon skraćenog kornera, da bi nekadašnji engleski reprezentativac Joe Cole u 83. minuti zabio na krasnu povratnu loptu svoj drugi ovosezonski prvenstveni pogodak postavivši konačan rezultat.

Momčad Remija Gardea, za koju je Dejan Lovren na stoperskoj poziciji odigrao svih 90 minuta, izgubila je tri od posljednjih pet prvenstvenih utakmica, zbog čega je pala na peto mjesto ljestvice. Prvaci su pak u nizu od tri uzastopne pobjede.

Eredivisie: Ajaxu samo bod protiv Feyenoorda

U utakmici 10. kola nizozemske Eredivisije nogometaši Ajaxa su upisali već peti remi ove sezone. Odigrali su s Feyenoordom tek 1-1, pa su tako i dalje nisko, na petom mjestu ljestvice.

Suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka čak može biti i zadovoljan bodom jer je Feyenoord vodio 1-0, a pri tom rezultatu je Ajax ostao i sa igračem manje. No, neposredno nakon isključenja vratara Vermeera u 64. minuti Ajax je uspio izjednačiti. Tri minute kasnije je Vertonghen barem sačuvao bod Ajaxu.

Za nogometaše iz Amsterdama je ovo bio treći prvenstveni derbi zaredom na domaćem travnjaku i u sva tri ogleda su uzeli po bod. Prije toga su remije igrači Ajaxa odigrali s Twenteom i AZ Alkmaarom. Recimo da su zadnji put u Eredivisiji nogometaši Ajaxa slavili sada već dalekog 10. rujna. U posljednjih pet prvenstvenih utakmica ne znaju za pobjedu, a u ukupno posljednjih osam utakmica pobijedili su samo zagrebački Dinamo, koji će iduću utakmicu u Ligi prvaka igrati upravo u Amsterdamu.

Ajax je tijekom ovog ogleda igrao u sastavu: Vermeer - Vertonghen, Van der Wiel, Anita, Alderweireld - Koppers, Janssen, De Jong, Eriksen - Sulejmani, Boerrigter. Još su igrali Lukoki, Buljikin i Cillessen.