Kapetan Vatrenih blista

Pogledajte maestralan pogodak Srne u trijumfu Šahtara!

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije i Šahtara iz Donjecka Darijo Srna postigao je pogodak u 2-0 gostujućem trijumfu svog kluba nad gradskim rivalom Metalurgom u 2. kolu ukrajinskog prvenstva...

Zabio je Srna u posljednjim trenucima prvog dijela otvarajući gol na susretu, svoj prvi ovosezonski, dok je drugi za ukrajinske prvake postigao Willian u 64. minuti. Inače, Srna je odigrao svih 90 minuta, dok je Eduardo da Silva cijeli susret odgledao za klupe za pričuve.

Šahtar je nakon dva nepuna kola na vrhu ljestvice sa maksimalnih šest bodova i gol-razlikom 6-0.

Kažimo da je prvu ovosezonsku pobjedu ostvario i kijevski Dinamo Ognjena Vukojevića koji je s 3-1 u gostima pobijedio novog prvoligaša Oleksandriju. Hrvatski reprezentativac započeo je susret, a zamijenjen je na poluvremenu kasnijim dvostrukim strijelcem Ideyeom.