Pobjeda Bayerna

Šahtar srušio europskog prvaka, Barca slavila u 94., Juve kiksao!

U najzanimljivijoj utakmici večeri 3. kola Lige prvaka Šahtar je slavio protiv Chelseaja 2:1, dok je Juve neočekivano kiksao kod Nordsjaellanda (1:1). Teškom mukom pobjede su upisali Barca i Manchester United...

Ukrajinci su potpuno zasluženo u Donjecku srušili aktualnog europskog prvaka. Poveli su već u 3. minuti kada je Alex Teixeira pospremio jedan odbijanac. Do kraja poluvremena prijetili su domaći preko opasnih Hitarjana, Williana i Fernandinha, ali branio je Cech ili je rudarima nedostajalo preciznosti. Najveću šansu propustio je Hubschman, kojem je Cech u 40. obranio udarac s 3-4 metra.

Početkom nastavka Šahtar je iz kontre udvostručio prednost. Luiz Adriano je gurnuo za Fernandinha, koji je zdesna pogodio suprotni kut Petera Cecha. U 70. minuti zamalo 3:0 - Srna je ubacio s desne strane, Willian ostavio za Fernandinha, čiji pokušaj odlazi tik uz vratnicu.

Cech je u drugom dijelu, baš kao i u prvih 45 minuta, branio nezgodne šuteve Hitarjana s distance, a Hubschman je u 78. opet promašio iz neposredne blizine, nakon što ga je lijepo glavom uposlio Adriano.

Minutu poslije Pjatov je fantastično obranio čistu šansu Hazardu, ali europski prvaci do kraja su ipak uspjeli do počasnog pogotka. U 88. minuti Ivanović je probio desnu stranu, Hazard propustio loptu kroz noge, a Oscar je pospremio u mrežu.

Darijo Srna odradio je cijelu utakmicu kao kapetan Šahtara, dok je Eduardo susret promatrao s klupe. Ovo je bio prvi poraz Roberta Di Mattea na klupi Chelseaja u Ligi prvaka. Pogotke s utakmice Šahtar - Chelsea pogledajte OVDJE!

Pobjeda Šahtara tim je veća, budući da je Juventus neočekivano kiksao u Danskoj. Krenuli su Talijani s rezervnim napadačkim tandemom Giovinco-Matri i unatoč dominaciji nikako nisu mogli do pogotka. Zato je poveo Nordsjaelland, zahvaljujući Beckmannu u 50. minuti. Za Juve su potom ušli Vučinić, Bendtner i Giaccherini. Totalna ofenzivna donijela je Juventusu barem bod, u 81. minuti za 1:1 zabio je Vučinić.

Naš Ivan Runje odradio je svih 90 minuta za Nordsjaelland, a sredinom drugog dijela dobio je žuti karton. Mario Tičinović nije ulazio u igru. Golove s dvoboja Nordsjaellanda i Juventusa pogledajte OVDJE!

Barca je također bila blizu kiksa, no na kraju se uspjela spasiti. Krenuo je Vilanova na Celtic s trojkom Pedro-Messi-Sanchez, ali i mladim Bartrom na mjestu stopera. Škoti su poveli preko Grka Samarasa u 18. minuti. Izjednačio je Iniesta u finišu prvog poluvremena na dodavanje Xavija. Zanimljivo, bio je to prvi pogodak Inieste na asistenciju Xavija poslije dvije godine.

Jubilarnu 100. pobjedu u Ligi prvaka Barceloni je donio Jordi Alba u 94. minuti, kada je vrškom kopačke proslijedio ubacivanje Adriana u mrežu nemoćnog vratara Forstera za 2:1. Pogotke s utakmice Barcelona - Celtic pogledajte OVDJE!

Mučio se i Manchester United. Na Old Traffordu su poslije 20 minuta imali dva gola zaostatka za Bragom, oba puta De Geu je matirao Alan. U 25. minuti smanjio je Javier Hernandez, a meksički napadač je 15 minuta prije kraja donio potpuni preokret i pobjedu engleskom viceprvaku (3:2). U međuvremenu je za 2:2 u 62. zabio stoper Evans. Golove s utakmice Manchester United - Braga pogledajte OVDJE!

Bayern je s našim Marijom Mandžukićem koji je odradio cijelu utakmicu upisao tri boda u Lilleu. Jedini pogodak djelo je Thomasa Mullera s bijele točke u 20. minuti.

Valencia je utišala euforiju u Bjelorusiji, nastalu nakon što je BATE s 3:1 rušio Lille i Bayern. Šišmiši su u Minsku s uvjerljivih 3:0 svladali bjeloruskog prvaka. Sva tri pogotka zabio je Soldado. Hat-trick napadača Valencije pogledajte OVDJE!

Galatasaray Cluj odigrali su 1:1. Domaćima nije pomogao ni igrač više od 28. minute niti jedanaesterac iz 35. minute, kojeg je promašio Felipe Melo. Ipak, mogu biti sretni jer su bod izvukli u 77. kada je poentirao Buruk Yilmaz. Na klupi Cluja ostao je Saša Bjelanović. Pogotke pogledajte OVDJE!

U ranijem terminu Spartak je u Moskvi s 2:1 svladao Benficu. Golove pogledajte OVDJE!