Izbili na čelo

Srna asistirao, Eduardo strijelac u pobjedi Šahtara

Nogometaši Šahtara u 16. su kolu ukrajinskog prvenstva kao gosti svladali Goverlu s 2-0, a strijelac drugog pogotka bio je hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva…

Aktualni su prvaci poveli u 54. minuti kada je kapetan Darijo Srna nabacio s desnog krila, a Facundo Ferreyra glavom prebacio loptu za Sergeja Krivcova koji ju je također glavom smjestio u mrežu.

U 72. minuti Srna je izveo korner, a lopta se odbila do Eduarda koji je spretno reagirao na drugoj vratnici i postavio konačnih 2-0. Četvrti je to ovosezonski ligaški pogodak za hrvatskog Brazilca koji je u igru ušao samo sedam minuta ranije.

Šahtar je ovom pobjedom izbio na vrh ljestvice s bodom prednosti, ali i dvije odigrane utakmice više u odnosu na Metalist. (TS)