Svjetsko prvenstvo U-20!

Sramota u Kolumbiji: Saudijska Arabija ponizila mlade Hrvate!

Mlada hrvatska reprezentacija doživjela je fijasko na startu U-20 Svjetskog prvenstva u Kolumbiji…

Saudijska Arabija pobijedila je favoriziranu hrvatsku momčad 2:0 pogocima Alfahmija Yasira u 54. i Aljohana Fhada u 69. minuti utakmice koja se igrala u gradu Armenia, na stadionu Centenario. Saudijski izbornik Khalid Alkoroni imao je „dobar nos“ uvevši Fhada u igru dvije minute prije nego što je postigao pogodak umjesto strijelca prvog pogotka Yasira.

Bio je sraz u kojem Hrvatska nije iskoristila svoje prilike, dok Saudijska Arabija svoje je, a posebice je bila bolja u drugom poluvremenu. Mario Tičinović, Andrej Kramarić i Zvonko Pamić redom su propustili realizirati kvalitetne prilike za Hrvatsku.

Na taj način obistinile su se crne slutnje izbornika Ivice Grnje koji je najavio mogući brodolom svojih izabranika na SP-u u Kolumbiji. Grnja se pred odlazak u Kolumbiju požalio da mu HNS nije osigurao najbolju moguću momčad. Istina je da puno nedostaju Šime Vrsaljko i Ante Vukušić, no kiksu na startu prvenstva kumovao je i sam Grnja defetističkim izjavama koje su zasigurno loše djelovale na moral njegove momčadi.

Naravno, postavlja se pitanje je li bilo mudro poslati na prvenstvo izbornika kojem je prije toga javno rečeno da će biti smijenjen nakon što prvenstvo završi?

Kako god, čini se da će generacija koja je osvojila broncu na nedavnom Europskom prvenstvu, neslavno završiti svoj nastup na SP-u. Hrvatska drugu utakmicu u skupini igra 3. kolovoza protiv iznimno jake Nigerije koja je u prvom kolu razbila Gvatemalu s 5:0. Tri dana kasnije hrvatsku momčad očekuje treća utakmicu u skupini protiv Gvatemale.