Spursi u šoku: Doživjeli totalni debakl u Kupu!

Nogometaši Fulhama deklasirali su kao domaćini londonskog gradskog rivala Tottenhama s 4-0 u dvoboju 4. kola FA Cupa. Sav posao su domaćini obavili već u prvom poluvremenu...

Tottenham je ove sezone dva puta svladao Fulham u Premiershipu s golom razlike, ali je Fulham u ovome dvoboju naplatio dugove protiv indisponirane momčadi menadžera Harryja Redknappa koji je, u skladu s običajima, u početni sastav od hrvatskih nogometaša postavio samo Luku Modrića, koji je odigrao cijelu utakmicu. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka odgledali su cijelu utakmicu s klupe, a Stipe Pletikosa uopće nije bio u kadru momčadi.

Škotski desni bek Tottenhama Alan Hutton, kojeg Redknapp ove sezone konstantno postavlja u sastav nauštrb Ćorluke, neoprezno je u 10. minuti srušio u svom kaznenom prostoru Dempseyja, pa je minutu kasnije Danny Murphy s bijele točke doveo Fulham u vodstvo.

U 14 minuti je golemu pogrešku napravio srednji branič Spursa Michael Dawson. Dopustio je da mu Dembele oduzme loptu, a onda ga je još u kaznenom prostoru srušio. Skrivio je penal i dobio crveni karton. Danny Murphy (33 godine), koji je dan ranije produljio ugovor s Fulhamom za još godinu dana, još jednom je vrlo sigurno realizirao penal.

Do kraja prvog poluvremena su Brede Hangeland i Moussa Dembele svojim golovima potopili Tottenham, koji je lani igrao u polufinalu ovog natjecanja. Gareth Bale nije nastupio za Spurse.