Iskreno priznao

'Spursi' jedva protiv drugoligaša: Pomalo me sram što smo pobijedili...

Tottenham je s 1-0 slavio na gostovanju u petak protiv Watforda, u utakmici 4. kola engleskog FA Cupa. No, domaći nogometaši, inače u ovom trenutku 18. momčad na ljestvici druge lige, su bili daleko bolji...

Nogometaši Tottenhama prošli su 4. kolo tamošnjeg FA Cupa pobjedom u gostima kod Watforda 1-0. Ostvarili su cilj, makar je objektivno pobjedu zaslužio domaći drugoligaš.

Trenutačno je Watford na 18. mjestu engleske druge lige (Championship), no potpuno je dominirao protiv Tottenhama koji je, inače, igrao u gotovo najjačoj momčadi. Nastupio je i hrvatski nogometaš Luka Modrić, ali je zamijenjen u 46. minuti. Niko Kranjčar je, pak, cijelu utakmicu proveo na klupi za pričuve.

Ogled je odlučio nizozemski nogometaš Rafael van der Vaart odmjerenim udarcem s petnaestak metara u 42. minuti. Međutim, prije i poslije tog gola bolje su šanse stvarali domaći igrači, a ilustracije radi, najbolje je reći da su imali čak 25 udaraca prema Carlu Cudiciniju od čega 12 u okvir vratiju. Tottenham je četiri puta pucao u okvir suparničkih vratiju od ukupno šest.

U drugom današnjem ogledu, prvoligaškom obračunu, Everton je u Liverpoolu s 2-1 pobijedio Fulham. Okrenuo je domaćin vodstvo gostiju od 14. minute kada je Murphy realizirao jedanaesterac. Kreatori preokreta su bili Stracyualursi i Fellaini u 73. minuti.

Najbolje je u tom pogledu poslušati izjave igrača i trenera Tottenhama Harryja Redknappa koji su pokunjeno priznali.

"Domaćin je igrao odličnu utakmicu. Bolje su se snašli na teškom travnjaku, ali to nije isprika za nas. Iskreno, pomalo me sram što smo pobijedili jer to nismo zaslužili niti izbliza predstavom koju smo prezentirali", rekao je strijelac jedinog pogotka na utakmici, Rafael van der Vaart.

Igrači Watforda su tijekom utakmice imali čak 25 udaraca prema suparničkom vrataru Carlu Cudiciniju od čega čak 12 u okvir vratiju. Tottenham je, pak, četiri puta pucao u okvir suparničkih vratiju od ukupno šest.

"Svi koji su jednom vidjeli utakmicu FA Cupa znaju o čemu se radi. Takve utakmice nije lako dobiti", rekao je Cudicini.

"Gledao sam jednu novu momčad, jer ovo nije Tottenham kojeg gledam iz tjedna u tjedan u Premiershipu. Bili smo loši, slabi, spori. Suparnik nas je nadigrao, a mi smo imali mnogo sreće", zaključio je trener Redknapp.