Dramatična završnica

Spursi izgubili korak s vodećima, Terry u 90. minuti spasio Chelsea!

Odigrana je i posljednja utakmica 17. kola engleskog nogometnog prvenstva. U londonskom derbiju na White Hart Laneu Tottenham i Chelsea podijelili su bodove odigravši 1-1...

Oba su gola postignuta u prvom poluvremenu. Poveo je domaći Tottenham golom Emmnuela Adebayora u 8. minuti. Gareth Bale sjajno je probio lijevi bok, a njegovo ubacivanje u sredinu sjajno je pratio togoanski napadač koji je ispred Johna Terryja samo podmetnuo nogu i zabio svoj deveti ovosezonski premierligaški gol.

szólj hozzá: mv91-0g=][Matchhighlight.com]

Na izjednačenje se nije čekalo dugo. Chelsea je uzvratio iz slične akcije. Didier Drogba je na lijevoj strani izbacio Ashleyja Colea koji je sjajnim ubacivanjem praktički pogodio u nogu Daniela Sturridgea usamljenog ispred gola. Sturridge je tako stigao također do svog devetog ovosezonskog gola, a zanimljivo je kako je barem gol ili asistenciju upisao u šest uzastopnih premierligaških susreta.

szólj hozzá: mv91-1g=][Matchhighlight.com]

U ostatku susreta mreže se više nisu tresle, a valja reći da je bolje prilike stvorio Chelsea. Tako je već u 29. minuti Drogba topovski ljevicom uzdrmao vratnicu, dok je dvije stopostotne prilike promašio Brazilac Ramires. Prvo mu je u 54. minuti vratar "spursa" Brad Friedel obranio "zicer" u situaciji jedan na jedan, a potom je u 87. glavom neometan s nekih pet metara pucao kraj gola. Tottenham je blizu golu bio u 85. minuti kada su dvije velike prilike propustili Sandro i William Gallas, ali možda i najveću priliku za tri boda imao je Adebayor u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali je njegov udarac kojim je već savladao Petra Čecha zaustavio John Terry.

Ovim rezultatom Tottenham je sačuvao svoje treće mjesto na ljestvici s dva boda više od četvrtoplasiranog Chelseaja i utakmicom manje.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za "spurse", dok je Niko Kranjčar cijeli susret odgledao s klupe. Vedran Ćorluka nije niti konkurirao za susret.