Merseyside derbi

Spektakularan remi Evertona i Liverpoola: Redsi teško oštećeni!

U velikom gradskom derbiju Everton i Liverpool odigrali su 2:2...

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade 219. mersisajdskog derbija Luis Suarez zabio je pogodak za Liverpool protiv domaćeg Evertona pri 2-2 rezultatu. Suci su ga poništili zbog nepostojećeg zaleđa. Završio je time najčešće igrani derbi u povijesti engleskog nogometa remijem.

Ponovljena je snimka pokazala da je gol, što se tiče zaleđa, bio sasvim čist. Moguće je Sebastian Coates, prilikom odigravanja glavom na Suareza poslije slobodnog udarca koji je izveo Steven Gerrard, napravio prekršaj nagnuvši se nad suparničkog igrača, no gol je Andre Marriner poništio na signal pomoćnika koji je sudio zaleđe.

Eve0Live1 @SpheraChannel by SpheraChannel

Suarez je inače bio raspoložen dobar dio utakmice, posebno u prvom dijelu. U 14. je minuti od njegova silovitog udarca s desne strane Leighton Baines preusmjerio loptu u svoju mrežu, a šest minuta kasnije na Gerrardovo je ubacivanje iz slobodnog udarca zabio glavom. Prvi je gol, kasnije pripisan Bainesu, Urugvajac proslavio provokativno: bacio se na tlo kao pri simuliranju prekršaja poručivši Evertonovim navijačima što misli o njihovim kritikama da je prevarant.

Eve0Liv2 @SpheraChannel by SpheraChannel

Australski golman Liverpoola Bradley Jones, koji je zamijenio još uvijek nedovoljno oporavljenog Pepea Reinu, u 22. je minuti boksajući loptu servirao priliku za idealan udarac Leona Osmana, koju je ovaj i iskoristio pogodivši s ruba 16-erca. Konačno, u 35. minuti Marouane Fellaini asistirao je natrčalom Stevenu Naismithu koji je zakucao loptu u mrežu za konačnih 2-2.

Eve1Live2 by SpheraChannel

Mladi Raheem Sterling, uskoro 18-godišnjak koji je igrao svoj prvi merisajdski derbi od početka do kraja, propustio je fantastičnu priliku odlučiti pobjednika u 48. minuti, kada je na asistenciju Josea Enriquea sam istrčao pred Tima Howarda totalno promašivši pokušaj udarca.

Eve2Live2 @SpheraChannel by SpheraChannel

U nekoliko je navrata mladić rođen u Jamajci svejedno pokazao svu raskoš svog talenta. Cijelu je utakmicu za domaći sastav odigrao i Nikica Jelavić. Everton nakon devet odigranih utakmica drži četvrto mjesto sa 16 bodova. Liverpool je 11. sa šest bodova manje.