Nije pomogao ni Maradona

Spektakl u Napulju: Juve napravio veliki korak ka naslovu!

U derbiju sezone talijanske Serie A, ogledu 27. kola, nogometaši Napolija i Juventusa su u Napulju odigrali neodlučeno 1-1. Taj bod daleko više znači gostujućoj momčadi...

Naime, sve je manje vremena i prostora da Napoli spusti razliku koja trenutačno dijeli ova dva kluba na vrhu ljestvice. Juventus i dalje, nakon međusobnog ogleda, ima šest bodova prednosti.

Juventusov obrambeni igrač Giorgio Chiellini je nakon dva i pol mjeseca započeo utakmicu od prve minute, te je već u 10. minuti donio Juventusu prednost od 1-0. Podsjećamo da je Chiellini bio izvan travnjaka zbog teže ozljede lista noge, a koliko je bitan, ne samo u obrani već i u napadu, pokazao je u možda najbitnijoj utakmici sezone, kada je Serie A u pitanju.

szólj hozzá: Napoli vs Juventus 0: Cheillini

Startna prednost Juventusa uvjetovala je tijek ostatka utakmice. Napoli je krenuo po izjednačenje, a ono je uslijedilo pred kraj prvog dijela, u 43. minuti je Gökhan Inler izjednačio na 1-1.

szólj hozzá: Napoli 1-1 Juventus Gokhan Inler

U nastavku je Napoli tražio pobjednički gol, ali nije došao do njega, te je klub iz Napulja upisao šestu utakmicu zaredom bez pobjede (dva poraza i četiri remija u ogledima Serie A i Europa lige). Odnosno, bio je ovo četvrti remi zaredom u domaćem prvenstvu.

Inače, utakmici Napolija i Juventusa prisustvovao je i legendarni Diego Maradona s kojim je Napoli osvojio posljednji naslov 1990. Maradona je u Napulj stigao nakon osam godina izbivanja jer ga tamošnja porezna uprava tereti da je dužan 40 milijuna eura poreza. (TS)