SP klubova: Kongoanci šokirali Meksikance

Nogometaši Mazembea, prvaci DR Konga i afričke Lige prvaka, prvi su polufinalisti FIFA-inoga Svjetskog prvenstva klubova u Abu Dhabiju nakon što su pobijedili meksičku Pachucu 1-0...

Na Stadionu Mohammada Bin Zayeda jedini je gol na utakmici nakon sjajne akcije Afrikanaca zabio Bedi u 21. minuti priredivši time prvorazredno iznenađenje, s obzirom na činjenicu da je eminentna meksička momčad slovila za velikog favorita.

Sastav iz Lubumbashija, grada iz države koja se nekoć zvala Zair, došao je do najvećeg rezultata u povijesti, te će ga pokušati dodatno nadmašiti u polufinalnom srazu protiv brazilskog Internacionala, prvaka Južne Amerike, u utorak.

Mazembe nastupa na Svjetskom prvenstvu drugi put uzastopno. Dvostruki uzastopni afrički prvaci lani su u kvalifikacijskom dvoboju za polufinale izgubili od korejskih Pohang Steelersa 2-1. I tada je strijelac za Kongoance bio Bedi, kojem travnjak u Abu Dhabiju očito leži.

Meksikanci su imali izvrsnih prilika. Dva su puta pogađali okvir gola, od čega drugi put, u 61. minuti, sjajnim udarcem Martineza s više od 30 metara. Paragvajski reprezentativac Edgar Benitez u petoj je minuti sudačke nadoknade propustio posljednju veliku priliku. Njegov je udarac iskosa s lijeve strane obranio golman Kidiaba.

Za Pachucu, koja je od 81. minute igrala s igračem više nakon isključenja Sunzua, cijelu je utakmicu odigrao Argentinac hrvatskog podrijetla Dario Cvitanich.

Sutra (subota) kvalifikacijski dvoboj za polufinale u kojem čeka europski prvak Inter igraju domaća Al-Wahda i južnokorejski Seongnam.