breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Pala nova velika riba

Senzacija u španjolskom Kupu: Trećeligaš izbacio momčad iz Primere!

Racing iz Santandera nije uspio poput Mallorce nadoknaditi minus od 0-2 iz prve utakmice. Štoviše, trećeligaš Mirandes odigrao je 1-1 i izbacio momčad iz Primere...

Nakon što su u prethodnoj rundi Kupa kralja izbacili Villarreal nogometaši vodećeg sastava trećeligaške Skupine II Mirandesa još su jednom pokazali da mogu s prvoligašima.

U prvom dvoboju su kao domaćini slavili s 2-0, a u uzvratu su remizirali 1-1 i izborili četvrtzavršnicu. No, nakon što je veteran, 36-godišnji Pedro Munitis, zabio za vodstvo Santandera u 36. minuti činilo se da bi Racing ipak mogao do prolaska.

U nastavku se situacija, pak, umnogome promijenila nakon što je domaći branič Bernardo dobio drugi žuti odnosno isključujući crveni karton u 57. minuti. Mirandes je brojčanu nadmoć iskoristio iz jedanaesterca u 73. minuti, a siguran izvođač bio je Infante.

Inače, Mirandes je ove sezone doživio samo jedan poraz u 26 utakmica, što u prvenstvu, što u Kupu kralja, a vrlo su izgledan kandidat za ulazak u drugu ligu.

U uzvratnoj utakmici osmine finala istog natjecanja, Mallorca je s uvjerljivih 6-1 porazila Real Sociedad, te anuliravši 2-0 iz prvog ogleda izborila četvrtfinale.

Kada je u 16. minuti Ifran doveo goste u vodstvo, te time ukupnu prednost Real Sociedada povećao na 3-0, malo je tko očekivao da će Mallorca zadnjih pola sata susreta lagano privoditi utakmicu kraju. Naime, u razmaku od 34. do 59. minute domaćini su u čak šest navrata tresli mrežu gostiju iz San Sebastiana, a posebno inspirirani bili su Castro i Hemad koji su postigli po dva pogotka.

Uragan Mallorce započeo je Castro golom za 1-1 u 34. minuti, a već u idućem napadu Hemad je donio vodstvo domaćinima. Na sljedeći gol čekalo se svega nove dvije minute, a tada je Nunes povisio na 3-1. Ukupnu prednost na stranu Mallorce prenosi ponovo Castro u 40. minuti i s tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku su Alfaro i Hemad u 53. i 59. zagarantirali Mallorci proboj među osam najboljih u Kupu kralja.