Inter ostao drugi

Šok podno Vezuva: Napoli je protiv Bologne imao sve, a onda...

Nogometaši Bologne svladali su u gostima Napoli 3:2 u posljednjoj utakmici 17. kola Serie A.

U utakmici punoj preokreta Bologna je slavila golom braniča Danielea Portanove iz 89. minute. Štoviše, Bologna je do 86. minute gubila 2:1, da bi potom u razmaku od četiri minute zabila dva gola i stigla do svoje pete pobjede u sezoni, a tek druge gostujuće.

Bologna je povela golom Manola Gabbiadinija u 10. minuti. Napoli je uspio preokrenuti preko Alessandra Gamberinija i svog najboljeg strijelca Edinsona Cavanija sredinom drugog poluvremena i činilo se da utakmica ide na mlin Napolitanaca.

No, tada je u 86. minuti zabio džoker s klupe Pangiotis Kone samo devet minuta po ulasku u igru, da bi konačan rezultat postavio Portanova glavom nakon ubacivanja Alessandra Diamantija iz slobodnog udarca.

Napoliju je ovo prvi ovosezonski poraz na njihovom Sao Paolu, kao i četvrti ukupno u sezoni, a na taj su način propustili prestići Inter na drugom mjestu ljestvice. Bologna je pobjedom skočila sa 16. na 13. mjesto ligaške ljestvice. (TS)

Serie A, 17. kolo:

Napoli - Bologna 2:3 (Gamberini 50, Cavani 70 / Gabbiadini 10, Kone 86, Portanova 89)

Fiorentina - Siena 4:1 (Toni 16, 79, Pizarro 19 - 11m, Aquilani 45 / Reginaldo 70)

Milan - Pescara 2:1 (Nocerino 1, Abbruscato 51-ag, Jonathas 79-ag, El Shaarawy 81 / Terlizzi 56)

Catania - Sampdoria 3:1 (Paglialunga 55, Bergessio 65, Castro 90 / Maresca 29 - 11m)

Chievo - Roma 1:0 (Pellissier 87)

Genoa - Torino 1:1 (Granqvist 29 / Bianchi 19)

Juventus - Atalanta 3:0 (Vučinić 2, Pirlo 14, Marchisio 27)

Parma - Cagliari 4:1 (Belfodil 21, 86, Biabiany 54, Valdes 65 - 11m / Sau 20)

20. Siena 17 4 5 8 16-24 -8 11 *

* minus bodovi na startu sezone: Sampdoria i Torino (po -1), Atalanta (-2) i Siena (-6)