Šok za aktualnog prvaka

Senzacija na San Siru: Crnogorac i bivši juventin okrenuli Milan!

Nogometaši Fiorentine u 31. su kolu Serije A nanijeli tek drugi domaći poraz Milanu ove sezone slavivši na San Siru 2-1 pogotkom Amaurija u 89. minuti susreta...

Bivši napadač Juventusa Amauri napravio je veliku stvar za svoju nekadašnju momčad, ali naravno i za sadašnju Fiorentinu. Amauri je u igru ušao u 77. minuti pri rezultatu 1-1 da bi minutu prije isteka devedesete poentirao nanijevši aktualnim prvacima i vodećoj momčadi Serije A drugi domaći poraz u prvenstvu nakon Intera u siječnju, a Juventusu se time ukazala prilika da eventualnom pobjedom kod Palerma ponovo preuzme prvo mjesto ljestvice.

No, nakon prvih 45 minuta ništa nije slutilo da bi se moglo dogoditi iznenađenje. Milan je poveo iz kaznenog udarca Zlatana Ibrahimovića u 31. minuti. Bio je ovo 23. ovosezonski zgoditak švedskog napadača, te 12 realizirani jedanaesterac u nizu. Međutim, već na početku nastavka Crnogorac Stevan Jovetić poravnao je svojim 13 golom sezone, a završnica je donijela već opisani scenarij.

szólj hozzá: Milan Fiorentina 1:2 ALL GOALS

Debakl je u ovom kolu na gostovanju kod Leccea koji se poput Fiorentine bori za goli prvoligaški život, doživjela Roma, a konačnih 4-2 zavarava jer su svoja dva pogotka gosti postigli u zadnjim minutama ogleda. Muriel i Di Michele su s dva gola srušili cijenjene goste iz glavnog grada, te dodatno poljuljali poziciju trenera "vučice“ Luisa Enriquea.

I drugi milanski nogometni velikan razočarao je svoje pristaše, no oni su već naviknuli ove sezone na podbačaje Intera. Naime, na gostovanju kod Cagliarija nije im za pobjednički pogodak bilo dovoljno niti što su zadnjih pola sata odigrali s igračem više nakon isključenja Cagliarijeva Pinille u 63. minuti. Inače, dvoboj je počeo vatrometno kada su domaćini preko Astorija poveli u petoj, a minutu kasnije izjednačili gosti preko Milita. Isključeni Pinilla je zabio dvije minute prije nego što je uknjižio drugi žuti karton, a samo minutu po njegovom izlasku iz igre bod gostima donio je Cambiasso.

szólj hozzá: Cagliari Inter Milan 2:2 GOALS

Čovjeka viška teškom je mukom u pobjedu na svom terenu pretvorio Chievo svladavši Cataniju 3-2. Gostima je već u 18. minuti izravnim crvenim kartonom iz igre izbačen Spolli, a nakon smanjenja Almirona u 85. minuti na 3-2 završnica je bila napeta, no domaći su sačuvali prednost. Prvo ime Chieva bio je Sergio Pellisier s golom i asistencijom.

Jubilarnim 20. zgoditkom ove sezone u talijanskom prvenstvu, te još jednom asistencijom, kapetan Udinesea Antonio Di Natale predvodio je svoju momčad do domaćeg trijumfa nad Parmom 3-1. Preostala dva gola Udinesea djelo su Asamoaha.

Siena je pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade uzela sva tri boda kod Atalante u Bergamu, te je ovim trobodom vrlo vjerojatno potvrdila ostanak u društvu najboljih i naredne sezone. Strijelac pobjedničkog gola za 2-1 bio je Destro.

Zgoditaka nije bilo u ogledu Cesene i Bologne, a po jedan sa svake strane donio je po bod Novari i Genoi.

Kasnije igraju Palermo i Juventus, te Lazio i Napoli. (TS)

Serie A, 31. kolo:

Milan – Fiorentina 1-2 (Ibrahimović 31-11m / Jovetić 47, Amauri 89)

Atalanta – Siena 1-2 (Schelotto 9 / Larrondo 13-11m, Destro 90+2)

Cagliari – Inter 2-2 (Astori 5, Pinilla 61 / Milito 6, Cambiasso 64)

Cesena – Bologna 0-0

Chievo – Catania 3-2 (Bradley 6, Pellissier 20-11m, Paloschi 50 / Andreolli 32-ag, Almiron 85)

Lecce – Roma 4-0 (Muriel 22, 49, Di Michele 44, 55-11m / Krkic 88, Lamelan 90)

Novara – Genoa 1-1 (Mascara 68 / Palacio 7)

Udinese – Parma 3-1 (Asamoah 45, 90+1, Di Natale 56 / Lucarelli 84)