'Sljedeći tjedan Balotellija šaljemo u zatvor zbog ovog!'

Roberto Mancini, menadžer Manchester Cityja, prokomentirao je pobjedu njegovog kluba protiv gradskog rivala Uniteda 1-0 na Wembleyu u polufinalu FA Cupa, te se našalio na račun novog incidenta svog sunarodnjaka Marija Balotellija…

Jedini pogodak na utakmici postigao je Yaya Toure u 52. minuti, nakon velike pogreške Michaela Carricka, koji je pred svojim šesnaestercem dodao loptu Toureu.

''Sretan sam, jako sam sretan. Pogotovo zbog naših navijača. Zaslužili su jedan ovakav dan. Teško je igrati protiv Uniteda, oni su navikli igrati ovako velike utakmice, a nama je ovo bio prvi takav dvoboj nakon dugog vremena. Možda smo bili malo i uplašeni u prvih 20 ili 25 minuta. No, već u drugom dijelu prvog poluvremena počeli smo igrati s puno energije i pritiskali smo ih. U drugom poluvremenu smo dominirali. Presretan sam što smo pokazali pravi duh ove momčadi i pobijedili. No, ovo je tek polufinale, još uvijek ništa nismo napravili. Čeka nas još finalna utakmica,'' izjavio je Mancini.

Mladi talijanski napadač Cityja Mario Balotelli, sklon čestim incidentima različitog tipa, za jedan novi takav pobrinuo se na kraju dvoboja. Provokativno je slavio pobjedu svog kluba, a nakon toga je nešto rekao veznjaku Uniteda Andersonu, što je toliko ražestilo Rija Ferdinanda da ga je ganjao po terenu. Morali su se umiješati Cityjev pomoćni trener David Platt i još neki protagonisti gradskog derbija kako bi zaustavili Ferdinanda.

''Sljedeći tjedan ćemo zbog toga poslati Balotellija u zatvor,'' pokušao je biti duhovit Mancini, a onda je nastavio ozbiljnije.

''Nisam vidio što se dogodilo. Pričekao bih s komentarom, jer je ionako Balotelli svaki puta dežurni krivac.''