Iskoristio pruženu priliku

Sjajan povratak upornog Hrvata nakon godine dana!

Hrvatski nogometni reprezentativac oduševio je u još jednoj utakmici u kojoj je dobio priliku igrati...

Tottenham ne odustaje od utrke za naslovom engleskog prvaka! U 25. kolu Premijershipa, 'Spursi' su na svom terenu razbili Newcastle, još jednog pretendenta na mjesto u Ligi prvaka, s visokih 5:0, a jedan od pogodaka djelo je i našega Nike Kranjčara.

Inače, hrvatski veznjak dobio je povjerenje menadžera Harryja Redknappa i odigrao svih 90 minuta, baš kao i Luka Modrić, koji je sudjelovao kod jednoga gola. No, ipak, pravi junak susreta bio je Emmanuel Adebayor koji je namjestio prva četiri gola, a zatim sam zabio jednoga.

Jednom, a bila je to možda i više slučajna reakcija, dodao je loptu i Niki Kranjčaru. Hrvatski nogometaš je u naletu rutinirano pospremio loptu iza gostujućeg vratara Krula i bio je to gol za 4-0 u 34. minuti. Što je još raritretnije, zabio je Niko u majici Tottenhama u prvenstvu nakon skoro točno - godinu dana!

Zadnji put je poentirao 12. veljače 2011. godine u ogledu protiv Sunderlanda.

Za Kranjčara je ovo bio deveti ovosezonski nastup, ali je te uglavnom upisivao ulazeći s klupe. Ovaj je put, kao i Luka Modrić, odigrao svih devedeset minuta. Obojica su se uklopili u sjajno izdanje Tottenhama, a recimo da je Modrić sudjelovao kod trećeg gola. S lijeve strane je ubacio rezantnu loptu u šesnaesterac, gdje ju je Adebayor ostavio Sahi, a ovaj je zakucao u mrežu.

Inače, Louis Saha je postigao dva pogotka, a onaj prvi je u 4. minuti već potpisao Assou-Ekotto.

Za Tottenham je ovo rekordna pobjeda u Premiershipu ove sezone. Inače, izjednačili su ovim pobjedu protiv škotskog Heartsa ove sezone u Europa ligi. (M.I./Agencija VLM/TS)