breaking news !: Strani mediji se raspisali o Hrvatskoj: Ustavni sud blokirao Milanoviću put za sastavljanje vlade, ali kad bi mu to uspjelo...

Mladen Petrić dao je golemi obol domaćoj pobjedi svog HSV-a protiv Werdera s 4:0 u ogledu 23. kola Bundeslige.

Hrvatski reprezentativac je u 42. minuti volejom desnom nogom poentirao za 1:0, te se tim rezultatom otišlo i na odmor.

U 64. minuti, Petrić je zahvaljujući svojoj upornosti oduzeo loptu vrlo neopreznom Mertesackeru, krenuo naprijed prema golu s loptom po lijevoj strani. Werderov vratar Mielitz je istrčao kako bi ušao u blok, ali je Petrić nesebično poslužio Paola Guerrera, koji je samo proslijedio loptu u praznu mrežu. U 79. minuti je Peruanac dao još jedan gol, četvrti ove sezone u Bundesligi, a točku na i stavio je Ben-Hatira u 87. minuti.

Mladen Petrić odigrao je cijelu utakmicu za hamburšku momčad, te je upisao sedmi pogodak i četvrtu asistenciju ove sezone.

"Presretan sam što smo ostvarili ovu pobjedu, koja je bila jako važna za sve nas, za momčad, navijače, ma za cijeli klub. Na početku smo osjetili da su naši navijači razočarani, možemo ih i razumjeti. Jasno da nakon poraza u gradskom derbiju nije bila prisutna baš dobra atmosfera. No, s današnjom igrom, golovima i pobjedom, vjerujem da smo vratili dio samopouzdanja," izjavio je Petrić, te prokomentirao i  dvoboj protiv Werdera.

"Od početka smo dali do znanja da želimo samo pobjedu u ovoj utakmici. Nakon što smo postigli vodeći gol, igrali smo kasnije bolje. Imali smo povjerenja u naše akcije i uspjeli smo se nametnuti kao superiorna momčad na terenu," zaključio je Petrić.

Werderu je ovo bila peta uzastopna utakmica u kojoj nije pobijedio. Momčad iz Bremena osvojila je samo dva boda u tom periodu.

Nakon dva uzastopna remija, dortmundska Borussia, vodeća momčad Bundeslige, razveselila je svoje navijače pobjedom kod kuće protiv St. Paulija s 2:0. Hamburškoj momčadi je ovo bio prvi poraz u ovoj kalendardkoj godini, nakon što je u prethodnih pet utakmica utržila 11 bodova, a u zadnje tri maksimalni ulov.

Boris Vukčević igrao je do 76. minute utakmice u kojoj je njegov Hoffenheim odigrao kao domaćin 1:1 s Kölnom. Josip Šimunić je cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Domaćini su poveli nakon autogola slovenskog napadača i reprezentativca iz Kölna Milivoja Novakoviča, a konačnih 1:1 postavio je Mohamad u 69. minuti.

S odličnim rezultatima ove sezone nastavlja Hannover, koji je pred svojim navijačima deklasirao Kaiserslautern s 3:0. Dvostruki strijelac za domaćine bio je Schlaudraff, a jedan gol dodao je Abdellaoue. Za goste je Srđan Lakić odigrao cijelu utakmicu, a Ivo Iličević do 73. minute.

Hannover je ovom pobjedom privremeno skočio na treće mjesto na ljestvici.

Freiburg je kao domaćin preokrenuo vodstvo Wolfsburga 1:0, te je na kraju slavio s 2:1. Za sastav ''vukova'' nije konkurirao Mario Mandžukić, dok je Mensur Mujdža odigrao cijelu utakmicu, te je u 31. minuti dobio žuti karton.

Pobjeda Bayerna za drugo mjesto

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa, minhenski Bayern u gostima je svladao Mainz s 3:1. Još se jednom pokazalo koliko za Bayernovu igru znači Arjen Robben. Nizozemski je veznjak, koji je zbog ozljede propustio cijeli prvi dio sezone, peti put od povratka startao od prve minute i peti je put aktualni njemački prvak došao do prvenstvene pobjede.

Već u devetoj minuti je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio Franck Ribery, Robben je odlično reagirao i glavom pronašao Bastiana Schweinsteigera koji je bio sam pred domaćim golom i lakoćom, također glavom, pospremio loptu u mrežu.

U petoj minuti drugog poluvremena Robben je jednu odbijenu loptu leđima okrenut prema golu dodao Thomasu Mülleru koji je povećao prednost gostiju. Pobjedu Bayerna potvrdio je u 77. minuti Mario Gomez nakon dodavanja Müllera s lijeve strane. Gomezu je to 18. prvenstveni pogodak ove sezone, a takav ga učinak drži na prvom mjestu ljestvice strijelaca.

Poraz Mainza u 84. je minuti ublažio Sami Allagui. Momčadi Thomasa Tuchela bio je ovo šesti domaći poraz ove sezone i deseti ukupno.

Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta za Bayern, dok je mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković u napadu Mainza igrao do 55. minute kada ga je zamijenio Lewis Holtby.