Stopostotni domaćini

Sjajni Olić asistent i strijelac u pobjedi Wolfsburga!

Hrvatski napadač Ivica Olić odigrao je vrlo zapaženu ulogu u 31. kolu njemačkog nogometnog prvenstva u 3-1 domaćoj pobjedi njegovog Wolfsburga nad Borussijom Mönchengladbach...

U 61. minuti zabio je gol za vodstvo "vukova" 2-1, udarcem ljevicom iskosa s desne strane kaznenog prostora nakon asistencije Diega, kroz noge vrataru Ter Stegenu.

U 75. minuti Olić se odužio asistencijom brazilskom veznjaku, gurnuvši mu sjajno loptu u prostor tijekom jednog kontranapada, a ovaj je predriblao vratara i poslao loptu u mrežu. Hrvatski je napadač zamijenjen u 78. minuti, a bili su mu to deveti gol i četvrta asistencija u sezoni. U posljednjih osam ligaških susreta zabio je sedam golova. Ivan Perišić odgledao je cijeli susret s klupe za Wolfsburgove pričuve.

I preostala četiri dosad odigrana subotnja ogleda 31. kola završila su pobjedama domaćina.

Bayern je na Allianz Areni savladao Freiburg s minimalnih 1-0 golom Xherdana Shaqirija iz 35. minute. Njegov slobodni udarac iskosa s desne strane kaznenog prostora nitko nije dirao, a vratar Oliver Baumann je krivo procijenio let lopte, te je ona završila u mreži.

Bayernov trener Jupp Heynckes napravio je čak deset izmjena u odnosu na sastav koji je zaigrao u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka protiv Barcelone, a Mario Mandžukić igrao je do 74. minute kada ga je zamijenio Mario Gomez. S druge strane, Ivan Santini je za Freiburg zaigrao od 64. minute.

S minimalnih 1-0 slavio je i Bayer u Leverkusenu protiv Werdera golom Stefana Kießlinga u utakmici koju je Mateo Pavlović odgledao s klupe.

Važne pobjede u borbi za opstanak ostvarili su i Hoffenheim i Augsburg. Hoffenheim je tako s 2-1 pobijedio Nürnberg, a Augsburg s 3-0 Stuttgart.

Augsburg je sve golove zabio u drugom dijelu, a strijelci su bili Sascha Mölders, Marcel De Jong i Dong-Won Ji. Hoffenheim je pak oba svoja gola postigao u prvom dijelu, a mrežu Nürnberga su pogodili Tobias Weis i Sejad Salihović. (TS)