Jubilarni pogodak

Čudesni Messi još jednom oduševio i ostvario zavidni jubilej!

Pogocima Xavija i Messija u prvih 25 minuta dvoboja kod Seville nogometaši Barcelone su osvojili tri boda protiv momčadi koju nisu uspjeli pobjediti u zadnja dva ligaška dvoboja...

Barcelona je barem privremeno do sutrašnjeg ogleda Reala i Malage zaostatak za "kraljevskim klubom“ smanjila na 7 bodova. Za to su zaslužnmi Xavi, Messi i Iniesta koji su u prvih pola sata dominirali terenom i s dva gola u mreži Andalužana osigurali pobjedu katalonskom klubu.

Drugi pogodak Barcelone koji je na dodavanje Inieste postigao Messi bio je njegov 31. u Primeri ove sezone, te jubilarni 150. ligaški u dresu aktualnog španjolskog, europskog i svjetskog prvaka. Uz to, s 31-nim golom Argentinac je već izjednačio golgeterski učinak iz prošle sezone.

Dodajmo da je za Sevillu do 58. minute igrao hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić koji je već po ustaljenom običaju svoje mjesto prepustio Trochowskom.

Hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović odigrao je, pak, cijeli susret za Zaragozu koja unatoč vodećem pogotku Heldera Postige iz 86. minute nije uspjela sačuvati prednost do kraja domaćeg susreta s Osasunom. Samo dvije minute nakon vodstva domaćih remi je Osasuni osigurao Roversio, a novim neuspjehom Zaragoza je propustila jednu od zadnjih šansi za povratak nade u prvoligaški opstanak.

Još je jedan, doduše povremeni hrvatski reprezentativac, Mate Bilić zaigrao za svoj Sporting u 28. kolu Primere. I njegovoj se momčadi, baš poput Dujmovićeve, smiješi Secunda division naredne sezone, a u skladu s tim kod Granade su upisali već 15. prvenstveni poraz. Završilo je 2-1 za domaće bez prevelike neizvjesnosti jer je jedini pogodak sastava iz Gijona stigao u sudačkoj nadoknadi. Mate Bilić je od 77. minute ušao umjesto Treja.

U preostaloj do sada završenoj utakmici subotnjeg dijela 28. kola Getafe je autogolom Martineza na svom terenu slavio protiv Real Sociedada s 1-0.

Kasnije igraju Rayo Vallecano i Betis. (TS)