Odličan nastup

Sjajni Mandžukić s dva gola sam srušio Schalke!

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić postigao je u nedjelju, u posljednjoj utakmici 5. kola Bundeslige, dva pogotka čime je uvjetovao pobjedu svog Wolfsburga na domaćem terenu protiv Schalkea od 2-1.

Bili su to prvi pogoci Marija Mandžukića u novoj sezoni, kao i druga pobjeda Magathova kluba. Schalkeu je, pak, ovo drugi poraz u sezoni.

Wolfsburg je imao nezgodnu situaciju jer je Raul u 13. minuti doveo goste u vodstvo.

szólj hozzá: Wo0-1Sc[Matchhighlight.com]

No, u režiji Mandžukića se sve okrenulo, makar treba priznati da je Wolfsburg imao i sreće. Pogotovo kod drugog pogotka. U 33. minuti je nabačenu loptu od strane Jönssona dočekao hrvatski napadač na dva-tri metra udaljenosti i glavom proslijedio u mrežu.

szólj hozzá: Wo1-1Sc[Matchhighlight.com]

Tri boda je, pak, Mandžukić donio osam minuta prije kraja. Schäfer je izveo slobodni udarac, a lopta je na putu prema mreži pogodila Mandžukića, promijenila smjer i prevarila vratara gostiju Fährmanna.

Mandžukić je uz ovaciju zamijenjen u 85. minuti, dok je Srđan Lakić odigrao cijelu utakmicu za domaćina.

J. Jurado 81'

U drugom nedjeljnom ogledu Nürnberg je slavio u gostima kod Kölna 2-1, makar je od 42. minute igrao bez isključenog Pekharta. Zanimljivo da je oba pogotka za goste postigao Simons i to oba s bijele točke (u razmaku od samo pet minuta). Za domaćina je drugo poluvrijeme odigrao hrvatski nogometaš Mato Jajalo.