U Realu mogu slaviti

Barca šokantnim porazom u Pamploni vjerojatno izgubila prvenstvo!

U 23. kolu španjolske Primere drugoplasirana Barcelona upisala je neugodni poraz kod Osasune i napravila velik korak unazad u borbi za naslov...

Nogometaši Barcelone drugi su put ove sezone prosuli bodove. Večeras tamo gdje su se najmanje nadali, na gostovanju u Pamploni kod tek devete momčadi Primere, Osasune u 23. kolu španjolskog nogometnog prvenstva i upravo bi to moglo biti kobno za šampionske ambicije Barcelone. Osasuna je porazila prvake s 3-2, pa bi Real u nedjelju mogao pobjeći na deset bodova.

U zadnjih šest utakmica u Primeri momčad Pepa Guardiole tri je puta slavila, dva puta odigrala neodlučeno, te sada doživjela i poraz, a tih sedam prosutih bodova na kraju će vrlo vjerojatno skupo stajati Barcelonu. Ukoliko Real na svom Santiago Bernabeuu u nedjelju pobijedi Levante, što je realno očekivati, sastav Josea Mourinha pobjegao bi "kataloncima" na 10 bodova razlike na ljestvici.

Igrač odluke za Osasunu bio je srpski napadač Dejan Lekić koji je 2010. godine stigao iz Crvene Zvezde. Lekić je već u 5. minuti iskorstio statičnost obrane aktualnog prvaka, a već u 22. minuti je postigao svoj drugi zgoditak na utakmici za vodstvo Osasune 2-0. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon samo pet minuta nastavka Sanchez je pogodio i dao nadu navijačima Barce u povratak u susret. Ipak, potpunu orijentaciju gostiju na napad Osasuna koristi već u 55. minuti kada preko Garcije ponovo dolazi do dva gola prednosti.

U tim trenucima Barcelona kreće u totalnu ofenzivu, međutim planove im kvari odlično postavljena Osasuna koja bi nakon svake oduzete lopte opasno prijetila iz kontranapada. Novo smanjenje, a na kraju se ispostavilo i konačan rezultat, donio je Tello u 72. minuti, a trenutak kojeg će dugo spominjati u katalonskom klubu zbio se u 81. kada je, čini se, neopravdano zbog zaleđa poništen izjednačujući pogodak.

Do kraja su domaćini uspješno odlijevali, te upisali prvu pobjedu nad Barcelonom od svibnja 2009. kada su slavili na Camp Nou s 1-0, dok su zadnji puta pred svojim navijačima nadjačali momčad iz katalonske prijestolnice prije gotovo šest godina, 12. ožujka 2006., bilo je 2-1 za Osasunu.

Barca je tako ispustila važne bodove u utrci za Realom, koji će u nedjelju u domaćem susretu s Levanteom imati priliku pobjeći na velikih deset bodova razlike. U Madridu tako već polako mogu početi slaviti i iskoristiti veliki kiks najvećeg konkurenta.

Spomenimo i da su nogometaši Betisa prekinuli negativan niz od tri poraza i jednog remija u zadnje četiri utakmice u Primeri. U 23. kolu su na domaćem terenu slavili s 2-1 protiv Athletica iz Bilbaa. Pogotkom Nelsona u prvoj minuti sudačke nadoknade Betis je na koncu ipak kapitalizirao brojčanu nadmoć koju su imali od 68. minute. Naime, nakon prvog žutog kartona iz 29. minute, u 68. je drugi, odnosno isključujući crveni karton, zaradio gostujući branič Martinez. Inače, seviljska momčad je povela golom Castra u 10. minuti, a poravnanje za Baske donio je upravo kasnije isključeni Martinez.

Betis je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto ljestvice, te odmaknuo pozicijama koja vode u drugoligaško društvo na tri boda.(M.I./TS)

Tijek utakmice:

90+5' Utakmica je završena. Barcelona je izgubila kod Osasune 3:2.

90' Igrat će se čak pet minuta sudačke nadoknade i pet minute nade Barcelone u preokret.

87' Greda Osasune! Barcelonu je sada pomazila sreća i ostaje još malo vrlo vremena da se igrači Josepa Guardiole spase od drugog poraza sezone.

81' Kakva drama! Barceloni je poništen gol! Rasprava igrača Barcelone sa sucem, ali bez rezultata. Svirano je zaleđe, ali situacija je vrlo dvojbena.

73' GOOOOLL! Barcelona je uspjela smanjiti na 3:2. Strijelac je Tello, kojem je to drugi pogodak u katalonskom dresu.

67' Barcelona očajnički pokušava doći do pogotka, ali još uvijek neuspješno.

57' GOOOOLLL!! Osasuna senzacionalno vraća na dva razlike! Za vodstvo 3:1 zabija Raul Garcia!

51' GOOOOLL! Alexis Sanchez vraća nadu Barceloni, postiže pogpdak za smanjenje vodstva 2:1.

50' Pokušaj Messija koji se malo razigrao u drugom poluvremenu, ali domaći vratar uspješno brani. Sada Barcelona stvara pritisak.

46' Počelo je drugo poluvrijeme i novih 45 minuta za Barcelonu da se pokuša vratiti u utakmicu.

45' Završno je prvo poluvrijeme. Barcelona nije uspjela postići pogodak.

22' GOOOOLLL!!! Sjajni Lekić zabio i drugi pogodak u večerašnjoj utakmici! Osasuna neočekivano vodi 2:0 protiv favorizirane Barcelone koja večeras nije na očekivanoj razini. Glavni motor Lionel Messi također nije u pravom izdanju i lako bi mogli vidjeti novi poraz Guardiolinih trupa koji će ih jako udaljiti od borbe za naslov i priželjkivano smanjenje zaostatka za Realom.

5' Šok za Barcelonu! Dejan Lekić na asistenciju Raula Garcie koristi neopreznost Barcini igrača i postiže rani pogodak za vodstvo domaćina!