Kiks Juventusa!

Sjajni Ibrahimović zabio hat-trick u samo 35 minuta!

U 26. kolu talijanske Serie A Milan je gostovao kod Palerma, a hat-trick već u prvom poluvremenu zabio je odlični napadač gostiju...

U prvoj utakmici 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva, aktualni prvak Milan slavio je na gostovanju kod Palerma 4-0 predvođen povratnikom Zlatanom Ibrahimovićem. Zabio je švedski napadač tri gola u razmaku od samo 15 minuta u povratničkoj utakmici nakon tri odslužene utakmice suspenzije zbog šamaranja Napolijevog Salvatorea Aronice.

Mrežu Palerma načeo je u 21. minuti ljevicom nakon asistencije Robinha u prostor.

Brazilac je bio asistent i kod drugog gola Šveđanina deset minuta kasnije, kojeg je također zabio ljevicom, dok mu je kod trećeg, kojeg je postigao udarcem izvan ruba kaznenog prostora, asistirao Urby Emmanuelson.

Stigao je tako Ibrahimović do brojke od 18 golova u Seriji A ove sezone, čime se na ljestvici najboljih strijelaca izjednačio s Antoniom Di Nataleom.

Točku na i na najveću gostujuću pobjedu Milana u talijanskom prvenstvu od ožujka 2009. godine (5-1 protiv Siene) stavio je Thiago Silva u 58. minuti. Zabio je brazilski branič glavom nakon asistencije Stephana El Shaarawyja, a bio mu je to drugi ovosezonski gol.

Kod Palerma, kojem je ovo bio treći domaći poraz u sezoni (nakon Cesene i Napolija, op.a.), hrvatski napadač Igor Budan igrao je do 59. minute.

Juventus je nešto kasnije kiksao u 26. kolu odigravši u Torinu samo 1-1 protiv Chieva. Sada imaju tri boda minusa i utakmicu manje od vodećeg Milana.

Od prve minute utakmice Juve je krenuo po pobjedu. Redali su se napadi torinskih "zebri" pred golom Stefana Sorrentina, a urodili su plodom u 18. minuti kada je Paolo de Ceglie zabio glavom nakon gužve u kaznenom prostoru koju nisu uspjeli raščistiti ni obrana ni vratar Chieva. Giorgio Chiellini prethodno je golu pogodio vratnicu nakon asistencije Andree Pirla, a De Ceglie je iz odbijanca zabio svoj premijerni gol u Seriji A ove sezone.

Vodstvo domaćina na semaforu stajalo je sve do 76. minute kada je Boukary Drame zabio iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora. Senegalski lijevi bek odapeo je nakon asistencije Davidea Moscardellija, lopta je pred gol-crtom pogodila braniča Juventusa Leonarda Bonuccija i odbila se u mrežu.

Do kraja je Juve pokušao svim silama doći do pobjedonosnog gola, ali nije uspio iako je dalekometni udarac Andree Pirla iz prve minute sudačke nadoknade vratar Chieva Sorrentino skinuo vrškom prstiju. Pobjeda protiv Chieva Juventusu je tako izmakla i peti uzastopni susret. U talijanskom prvenstvu samo protiv Napolija čekaju tako dugo na međusobnu pobjedu.

Usprkos činjenici da su jedina neporažena momčad u Ligama petice (13 pobjeda i 12 remija) Juve na ljestvici kaska za aktualnim prvacima... (TS)