Sam ih je pobijedio

Sjajna vijest za Bilića: Junak Jelavić zabio hat-trick!

Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić bio je apsolutni subotnji junak Rangersa. U utakmici 14. kola škotskog Premiershipa Rangersi su na domaćem travnjaku pobijedili Dundee United s 3-1, a Jelavić je postigao sva tri pogotka...

Nastavljena je time sjajna serija kluba u škotskom Premiershipu. Nakon četrnaest utakmica imaju dvanaest pobjeda i tek dva remija. Oba remija su, inače, ostvarili na domaćem travnjaku. No, ovaj put problema nije bilo, a za to se posve pobrinuo hrvatski centarfor.

U 19. minuti je zabio prvi gol, potom je u 63. minuti bio miran pri udarcu s bijele točke, dok je sve zgotovljeno pogotkom u 82. minuti za 3-1. Recimo da je na kraju utakmice pocrvenio domaći igrač Wylde, a Jelavić je ovim došao do prvog hat-tricka nu sezoni, te jubilarnog desetog gola. Time je i prvi strijelac lige. Gol manje je postigao njegov suigrač Naismith.

Inače, veselo je bilo na ogledu Kilmarnocka i Invernessa. Postignuto je čak devet pogodaka, a gosti su odnijeli pobjedu 6-3.