Prva pobjeda QPR-a

Sjajna golčina Petrića za Fulham i nova velika sramota Liverpoola!

Mladen Petrić zabio je gol za svoj Fulham, koji je svejedno izgubio na Loftus Roadu od Queens Park Rangersa s 2:1 u 17. kolu Premiershipa.

Petrić je u igru ušao u 63. minuti. Već četiri minute kasnije je zaprijetio udarcem lijevom nogom izvan kaznenog prostora. U 88. minuti je zabio krasan gol udarcem ljevicom s nekih 25 metara, ali bio je to, pokazalo se, samo utješni gol za njegovu momčad (Petriću je to peti pogodak u Premiershipu).

Queens Park Rangers, momčad koju je nedavno preuzeo bivši Tottenhamov menadžer Harry Redknapp, ostvario je prvu pobjedu ove sezone, te se pomaknuo s posljednjeg na pretposljednje mjesto na ljestvici. U zadnja četiri kola su Rangersi neporaženi. Nakon tri uzastopna remija, dočekali su napokon prvu utakmicu u prvenstvu u kojoj su uzeli puni plijen. Najveće zasluge za to ima dvostruki strijelac, Marokanac Adel Taarabt, koji je poentirao u 52. i 69. minuti. Četiri od pet golova u Premiershipu zabio je protiv londonskih rivala.

szólj hozzá: QPR vs Fulham 2:1 GOALS HIGHLIGHTS

Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta za Everton, koji je na gostovanju kod Stokea odigrao 1:1, a možda i najbolju priliku za gol imao je već u 9. minuti, kada je njegov oštar prizemni udarac blokirao Shawcross.

Upravo je taj igrač bio najzaslužniji za vodstvo gostiju u 36. minuti, jer je nakon ubačaja Pienaara nespretno zahvatio loptu glavom i poslao je u vlastitu mrežu. U 52. minuti je konačnih 1:1 postavio Kenwyne Jones. Dugu loptu poslao mu je Shawcross, a Jones je u skoku nadvisio Jagielku, te je odličnim udarcem matirao Howarda. Bio je to 1.000. gol koji je Everton primio u Premierligi. Mogao je malo kasnije Jones zabiti i drugi gol, ali je koljenom pogodio u vratnicu.

Manchester United, vodeća momčad Premiershipa, ostvarila je petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, svladavši Old Traffordu Sunderland s 3:1. Sunderlandu je ovo bio treći poraz u zadnja četiri kola.

Put ka očekivanoj pobjedi sastava menadžera Alexa Fergusona utkao je 29-godišnji Nizozemac Robin van Persie, koji je poentirao lijevom nogom u 16. minuti i zabio svoj 12. gol ove sezone. Time se poravnao s Michuom iz Swanseaja na vrhu ljestvice strijelaca. Samo tri minute kasnije je Cleverley povećao prednost domaćna preciznim udarcem desnom nogom, a u 59. minuti je Wayne Rooney zabio iz blizine na asistenciju Van Persieja. Za goste je smanjio Campbell u 72. minuti.

Man United vs Sunderland 3:1 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Uniteda protiv Sunderlanda u međusobnim dvobojima. Crveni vragovi sada opet imaju šest bodova prednosti pred gradskim rivalom Cityjem na vrhu ljestvice.

Odličan niz nastavila je i momčad Norwicha, koja je kod kuće tukla Wigan s 2:1. Bila je to treća uzastopna pobjeda Kanarinaca, odnosno 10. uzastopna utakmica bez poraza. U tom periodu je Norwich upisao šest pobjeda i četiri remija.

Momčad Liverpoola priredila je novo razočaranje svojim navijačima, jer je na Anfieldu izgubila od Aston Ville s 3:1. Liverpool je prije ovog ogleda prvi puta u sezoni povezao dvije pobjede u prvenstvu i taman se činilo kako je sastav Brendana Rodgersa u uzlaznoj putanji, ali Aston Villa, kojoj je ovo tek četvrta pobjeda ove sezone, očitala je lekciju Redsima. Christian Benteke je bio apsolutni junak ove utakmice, zabio je dva gola i dodao jednu asistenciju. Prvi gol zabio je preciznim udarcem s više od 20 metara u 29. minuti, onda je u 40. minuti odigrao krasnu povratnu loptu petom strijelcu Weimannu, a u 51. minuti je ušao u kazneni prostor Liverpoola pored obrane domaćina kao da ne postoji i još jednom matirao Reinu. Kapetan Liverpoola Steven Gerrad postavio je konačni rezultat 1:3 u 87. minuti. (TS)

Premiership, 17. kolo:

Newcastle - Manchester City 1:3 (Ba 51 / Agüero 10, Garcia 39, Yaya Toure 78)

Manchester United – Sundrland 3:1 (Van Persie 16, Cleverley 19, Rooney 59 / Campbell 72)

Stoke City – Everton 1:1 (Jones 52 / Shawcross 36 – ag)

Liverpool – Aston Villa 1:3 (Gerrard 87 / Benteke 29, 51, Weimann 40)

Norwich – Wigan 2:1 (Pilkington 15, Hoolahan 64 / Maloney 51)

QPR – Fulham 2:1 (Taarabt 52, 69 / Petrić 88)