Zabio i Marco Reus

Sjajna akcija i gol Ivana Perišića, povijesni debakl Hoffenheima

Nogometaši Borussije Dortmund uvjerljivo su startali ka obrani naslova u DFB-Pokalu. Na gostovanju kod četvrtoligaša Oberneulanda slavili su s 3-0, uz gol hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića...

Zabio je Perišić u 67. minuti posljednji gol na susretu. Okrunio je bivši igrač Hajduka i Club Bruggea brzu akciju koju su započeli Jakub Blaszczykowski i Mario Götze. Na dodavanje popularnog Kube, kako zovu Blaszczykowskog, zatresao je mrežu udarcem desnicom iskosa s lijeve strane u dalji kut. Prvi gol za žuto-crne u novoj sezoni zabio je novopridošli (iz Borussije Mönchengladbach) Marco Reus u 10. minuti, a drugi spomenuti Kuba u 38. minuti. Perišić je odigrao svih 90 minuta.

Najveće iznenađenje u subotu odigranim utakmicama 1. kola DFB-Pokala napravio je četvrtoligaš Berliner AK koji je sa čak 4-0 na domaćem travnjaku isprašio prvoligaša Hoffenheima. Već na poluvremenu imao je Berliner AK vodsto 3-0, a u nastavku je samo dotukao indisponiranu momčad Markusa Babbela za koju je hrvatski veznjak Boris Vukčević odigrao svih 90 minuta.

Babbel nakon povijesnog debakla: Svi smo zaprepašteni

"Ovo je iznad svega šokantno", izjavio je trener nogometaša Hoffenheima Markus Babbel nakon utakmice.

I sama pobjeda kluba iz četvrte lige protiv suparnika iz elitnog razreda bila bi čudo, ali ovo što je Berliner AK napravio u subotu je apsolutna senzacija. Pobjedom s 4-0 amateri iz glavnoga grada ušli su u povijest: nikad nijedan četvrtoligaš nije uvjerljivije svladao jednog prvoligaša u DFB-Pokalu.

"Svi smo zaprepašteni. Već večeras moram početi razmišljati kako nam se ovakvo što moglo dogoditi", dodao je Babbel nakon ispadanja.

U ostalim susretima sigurne pobjede protiv niželigaša upisali su prvoligaši Stuttgart i Borussia Mönchengladbach. Stuttgart je slavio 5-0 na gostovanju kod Falkenseea, a Borussia Mönchengladbach 2-0 kod Alemannije Aachen.