Kalinić je lukavim pogotkom donio tri boda svojoj momčadi.

Nikola Kalinić sjajno je otvorio novu sezonu Premiershipa. Već u 15. minuti zabio je za vodstvo Blackburna protiv Evertona. Kalinić je iskoristio veliku pogrešku vratara Tima Howarda kojem je ispala lopta iz ruke prilikom intervencije, a Kalinić ju je hladnokrvno spremio u mrežu.

Prošle je sezone povremeni hrvatski reprezentativac samo dvaput bio strijelac u 26 premierligaških nastupa, no novo je izdanje engleskog prvenstva otvorio na najbolji mogući način. U igri je ostao do 60. minute kada ga je zamijenio Mame Biram Diouf a do kraja se rezultat nije mijenjao.

Ivan Klasnić je ušao u igru u 90. minuti umjesto Johana Elmandera u utakmici u kojoj je njegov Bolton odigrao neodlučeno 0-0 protiv Fulhama. Nogometaši Blackpoola odlično su debitirali u Premiershipu, kao gosti su deklasirali Wigan s 4-0 uz dva pogotka Marlona Harewooda.

Novu je sezonu na impresivan način otvorila i Aston Villa koju je, nakon iznenadne ostavke Martina O'Neilla, vodio njegov pomoćnik Kevin MacDonald. Villa je s 3-0 pobijedila West Ham u utakmici u kojoj je uputila čak 28 udaraca prema suparničkim vratima.

Premiership, 1. kolo:

Tottenham - Manchester City 0-0

Aston Villa - West Ham 3-0 (Downing 15, Petrov 40, Milner 66)

Blackburn - Everton 1-0 (Kalinić 14)

Wigan - Blackpool 0-4 (Taylor-Fletcher 16, Harewood 38, 43, Baptiste 75)

Bolton - Fulham 0-0

Sunderland - Birmingham 2-2 (Bent 24 - 11m, Carr 56 - ag / Dann 78, Ridgewell 88)

Wolverhampton - Stoke City 2-1 (Jones 37, Fletcher 39 / Faye 55)