Odlazak iz Atletica: Simao Sabrosa u Beşiktaşu

Simao Sabrosa, portugalski 31-godišnji krilni napadač, odigrao je u srijedu svoju oproštajnu utakmicu za nogometaše madridskog Atletica...

U Atletico je stigao 2007. godine iz Benfice, a  s madridskim je klubom osvojio Europa ligu prošle sezone, odnosno UEFA-in Supercup krajem kolovoza ove godine.

Simao će karijeru nastaviti u turskom Beşiktaşu, a budući da mu je ugovor s Atleticom istjecao na kraju ove sezone, očekuje se da će odšteta iznositi oko dva milijuna eura.

Simao će se u četvrtak pozdraviti sa suigračima, a nakon toga će napustiti naš klub i potpisati za Beşiktaş, potvrdio je predsjednik Atletica Enrique Cerezo.

U srijedu je Simao, koji je minulog ljeta objavio kraj svoje reprezentativne karijere u Portugalu, posljednji puta mahnuo navijačima Atletica, u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja protiv Espanyola, u kojoj je u 33. minuti zabio iz penala za pobjedu Atletica 1-0. Kada je bio zamijenjen u drugom poluvremenu, navijači su ga ispratili s ovacijama.

Bilo je časno surađivati sa Simaom. Riječ je o izvanrednom profesionalcu, na terenu i izvan terena, izjavio je trener Atletica Quique Sanchez Flores.