Rakitić asistent

Sevilla srušila Real: Modrić ušao u nastavku i pogodio stativu!

Drugi je poraz u četvrtome prvenstvenom kolu upisao španjolski prvak Real iz Madrida. Na Sanchez Pizjuanu u Sevilli istoimena je domaća momčad pobijedila s minimalnih 1-0...

Već u drugoj minuti, nakon što je u prvoj Alvaro Negredo propustio priliku poslije slabe intervencije Ikera Casillasa, Andalužani su došli u vodstvo. Ivan Rakitić izveo je korner s desne strane, te na visini druge vratnice pronašao Nijemca Piotra Trochovskog. Bivši HSV-ov veznjak Rakitićevu je loptu, koja se naglo spustila na tlo, "drop-kickom" poslao pod gredu Casillasova gola.

Trochowskog nije na udarcu ispratio Angel di Maria, a važno je reći da je vrlo angažirani Rakitić, ponajbolji igrač u redovima pobjedničke momčadi dok ga trener Michel u 60. minuti nije povukao iz igre, kreativno sudjelovao i u spomenutoj akciji u prvoj minuti.

Mourinhov sastav u prvom poluvremenu ne samo da nije došao do prave prilike (najbolju je na proigravanje Mesuta Özila iskosa s desne strane propustio Gonzalo Higuain u 21. minuti), nego uopće nije uspijevao čuvati loptu u posjedu.

Donekle je tu manu popravio ulazak Luke Modrića na poluvremenu. Mourinho je odlučio osvježiti momčad njime i Benzemom izvadivši Özila i Di Mariju.

Sevilla 1-0 Real Madrid by goalsarena2012

Najbliže golu Real je bio u 52. minuti kada je, nakon majstorski propuštene lopte Cristiana Ronalda, Modrić iz daljine, s točno 23 metra malo iskosa s desne strane, zatresao vratnicu. Udarac izmjerene brzine 99 km/h zapravo je bio vrlo precizan, ali ga je iskusni vratar domaćih Andres Palop uspio dirati taman toliko da se od vratnice lopta odbije u igru. Higuain je odbijanac katastrofalno promašio premda nije bio u tako lošoj poziciji.

Nakon samo četiri kola Real i dalje tavori na 12. mjestu Primere s četirima osvojenim bodovima od 12 mogućih. Barcelona već bježi osam.

Posljednji put Real je u sezonu krenuo s četirima osvojenim bodovima iz četiriju utakmica u sezoni 2001/02. Završili su tada Primeru Madriđani na trećem mjestu, ali su i postali europski prvaci. (TS)

Primera, 4. kolo:

Getafe - Barcelona 1-4 (Mascherano 80-ag / Adriano 32, Messi 74-11m, 78, Villa 90+1)

Malaga - Levante 3-1 (Saviola 27, Joaquin 59, Portillo 90+3 / Michel 46)

Valencia - Celta 2-1 (Feghouli 4, Sissokho 50 / Krohn-Dehli 16)

Sevilla - Real Madrid 1-0 (Trochowski 2)