Nakon dva poraza

Sevilla ponovno pobjeđuje, novi pogodak Rakitića!

Nogometaši Seville vratili su se pobjedničkim navikama. Nakon dvaju vezanih poraza od Celte u Primeri i Porta u Europa ligi slavili su 4-1 domaću pobjedu protiv Espanyola...

Bila je to utakmica 32. kola španjolskog prvenstva i 15. ovosezonska pobjeda andaluzijskog sastava.

Dvostruki strijelac za Sevillu na Sanchez Pizjuanu bio je Kevin Gameiro, a po jedan su zabili Stephane M'Bia i Ivan Rakitić. Hrvatski je reprezentativac zabio u 89. minuti za konačnih 4-1. Bio mu je to 12. ovosezonski ligaški gol, a zabio ga je lijepim prizemnim udarcem desnicom u bliži kut s nekih 12, 13 metara malo iskosa s desne strane.

Rakitić je u igru ušao u 62. minuti, a kod gola mu je dugom loptom asistirao Argentinac Nicolas Pareja.

Jedini je gol za Espanyol početkom drugog poluvremena iz jedanaesterca zabio Sergio Garcia. (TS)

Primera, 32. kolo:

Sevilla - Espanyol 4-1 (M'Bia 18, Gameiro 45, 84, Rakitić 89 / Garcia 47-11m)

Elche - Getafe 1-0 (Boakye 90+3)

Malaga - Granada 4-1 (Camacho 15, 37, Amrabat 50 - 11m, Juanmi 75 / El Arabi 79)