Vukušiću 25 minuta

Juventus se brutalno iskalio na Pescari: Ove će golčine 'izliječiti' Inter

Nogometaši Juventusa pomeli su Pescaru sa 6-1 u 12. kolu talijanske Serije A. S tri pogotka i asistencijom utakmicu je obilježio Fabio Quagliarella...

Pescara je posljednji put u Seriji A igrala protiv Juventusa 1993. godine. Svladala ga je tada s čak 5-1 što joj je do danas ostala najuvjerljivija pobjeda u prvoligaškom društvu. Te se utakmice navijači Pescare rado sjećaju, ali ovu odigranu u subotu će vjerojatno htjeti čim prije zaboraviti.

Juventus je već u prvom poluvremenu napunio mrežu kluba s jadranske obale s pet golova. Posljednji je put "stara dama" postigla pet pogodaka u prvih 45 minuta davne 1947. godine u pobjedi protiv Venezije sa 7-3!

Juventsu je "načeo" mrežu Pescare već u devetoj minuti kada je strijelac bio Arturo Vidal na asistenciju Sebastiana Giovinca. Do kraja poluvremena se Giovinco i sam upisao među strijelce, Quagliarella je zabio dvaput, a posebno je atraktivan bio pogodak Kwadwoa Asamoaha "škaricama" s ruba peterca.

U 53. minuti je Quagliarella zabio za konačnih 6-1, i to na vrlo sličan način kao Asamoah - "škaricama" nakon ubacivanja Andree Pirla iz kornera. Quagliarelli je to prvi hat-trick u karijeri u Seriji A.

Za Pescaru je jedini strijelac bio Emmanuel Cascione u 25. minuti, a spomenimo i da je naš Ante Vukušić je za domaće zaigrao od 65. minute.

Dodajmo još da su u prvoj utakmici dana Cagliari i Catania odigrali neodlučeno 0-0. (TS)